Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Eylül 2012, 02:22   #6
Kae
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (1)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Eggdrop Başlatma Problemi

saywhat Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
birkaç sorun var gibi görünüyor. sadece tek bir sorun değil yukardaki postta gördüğüm. öncelikle tcl paketini makinaya apt-get kullanarak mı kurdunuz çünkü sanki eggdrop kurulumda tcl library tam tanımlayamamış gibi botu ilk kurarken ./configure komutu uygulandığında config.h dosyası içine işler normalde makinada kurulu olarak görebildiği tcl paketini HAVE_TCL_FREE yada HAVE_TCL_THREAD yazan satırlarda olmalı....

botu başlatırken ./eggdrop -m botum.conf gibi mi başlatıyorsunuz ? yoksa sadece -m olmadan ./eggdrop botum.conf olarak mı? çünkü bot kullanıcı "user" dosyasını oluşturamıyorum diyor oluşturmak için ./eggdrop -m botum.conf şeklinde başlatın diyor ve kapıyor kendini... ayrıca hemen üst satırında da bir tuhaflık var ki oda scripts/log/ yolunda koruma.chan adında bir kanal dosyası arıyor ve bulamadım diye hata veriyor. kullandığınız yüklemeye çalıştığınız scriptler neler ? burda sadec chanlimit ve Google görünüyor bu yolda kanal dosyası aramasına neden olacak başka bir script mi yüklemeye çalışıyorsunuzda böyle alışılmadık bir yerde kanal dosyası aramaya kalkıyor bot ?

ayrıca neden bu yıl içinde nisan 2012'de çıkmış yeni versionu değilde ta 2008 yada 2009 başlarında çıkmış yamalı-patchli bir eggdrop versionunu kurdunuz ki ?
kendi makinanız ise bence sil baştan tcl paketini (kendiniz indirip derleyerek) + yeni-temiz ve en son model eggdrop indirip derleyerek kurulumu tamamlasanız çok daha sorunsuz olurdu çünkü yukardaki mesajlar hiçde hayra elamet değil...

merhaba, -m olarakta başlatıyorum fakat aynı problemi teşkil ediyor tcl leri güncellemeye çalıştım fakat güncel TCL leri nereden bulacagımı bir türlü bulamadım

--IRCForumlari.NET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:22 -->-> Daha önceki mesaj 02:21 --

CLubber Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Eggdrop klasöründeki Pid.Oyuncu dosyasını silip, -m ile tekrar başlatın.

ilk o şekilde yaptım zaten problem başlatmadan değil sanırım başka bir problem var conf ve başlatmada herhangi bir bilgisizliğim söz konusu değil sunucusal bir yapılandırma gerekiyor diye düşünüyorum bu nedenle yardım istiyorum

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet