Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Eylül 2012, 23:12   #9
Çevrimdışı
DizZy
DizZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cevap: 7/24 kadın olmak!
Perius Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Eğer bu durumu İslam inancı sebep oluyor olsaydı diğer İslam ülkelerinde de aynı olurdu ama orada kadın asla bu kadar sorumluluk almıyor çok zaruret haricinde. Bir belgeselde Sudan'ı gösteriyordu orda kadın yemeği dışardan eşine aldırıyor asla kendisi yapmıyor. Çamaşırları da çamaşır yıkayan yerler var oraya gönderiyor. Çocuk bakımı içinde hizmetçiler var. Kötü dediğimiz Sudan'da böyle ki o zenginleri değil normal ortalama aile bu şekilde. Arkadaşım anlatıyor onun sınıf arkadaşı bir bayan Endonezyalı biriyle evleniyor. Eşi Türkiye'ye geldiğinde kızın annesini işte yemek yaparken, temizlik yaparken görünce çok şaşırıyor bizde hizmetçiler vardır onlar yapar annen neden yapıyor bunu diyor ki hani ailesi çok zengin olduğundan değil. Ayrıca İslam'a göre kadın çocugunu emzirmek zorunda bile değil erkek süt anne tutar. Ve evde yardımcı tutmak genel İslam geleneğinde vardır. Maalesef bizim ülkemizde kadın bu konuda istismar ediliyor.

bahsettiğin parayla tutulan aşçıda, hizmetçide, temizlikçide yine bayan değil mi? ek olarak dünyanın her yerinde evine temizlikçi tutabilen her insan yaşadığı sosyolojinin içinde zengindir zira temizlik yapmaya gelen kişinin her halükarda kendisinden daha fakir olacağı gerçeği aşikardır. yani bu bahsettiğin her şekilde zenginlik alametidir.

ek olarak benim vurguladığım mevzu emeğin / iş gücünün üzerinde kültürel ve sosyal haklardır ki, islam ülkeleri ve batılı ülkeleri bu konuda kıyasladığınızda çok trajik sonuçlar elde edebilirsiniz.

şimdi bana lütfen medeni kanun ile gelen seçme ve seçilme hakkının kadınlara verilişinin avrupanın bir çok ülkesinden önce olduğu tezini sunmayın. bahsettiğim devletin değil, toplumun kadına bakış açısı. toplumu etkileyen de birinci ölçüde din faktörüdür.

__________________
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr