Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Eylül 2012, 15:18   #6
Adem
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Mitomani Olabilirmisiniz?

Mitomani bir Ruh sağlığı sorunudur, dolayısıyla bu rahatsızlığı aşağılayıcı bir açıklama içerisine girmek istemiyorum. (irade kontrolü dışında bu durumda insanlara saygıya binaen). Bildiğim kadarıyla 100% tedavi yöntemi olmayan bir rahatsızlık.

Nitekim; bu rahatsızlığa yakalanmamış fakat yalanı bir yaşam biçimi şekline getirmiş insanları görmek kaçınılmaz.Kısa süre içerisinde; Ortada olan bir doğru varken elinden geldikçe kabullenmeyip, uyduruk bahaneler, masallarla bir dayatma içerisine girme çabasında kabullendirme bir insan tanıdım.

Birincisinde, ikincisinde yanlış anlamış olabilirim, elinden gelmeyen bir sebeptendir derken, ilerleyen samimiyetle Tamamen doğrulara karşı muhalefet bahanesi ve yalanlar üzerine inşa edilmiş bir insan olduğunu anlayıp arkadaşlık/dostluk ilişiğimizi kesme gereksiniminde bulundum.

Bu literatürde ki insanları gerçekten anlayamıyorum. Kaybetmek uğruna yalan söylemek,çıkar uğruna yalan söylemek teorik olarak hayallerle yaşamak, pratikte yine hayallerle yaşamaktır.
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Sadece bir insanı zor durumdan kurtarmak ve ortada yıkıcı bir durum var ise, düzeltebilecek bir durumum var ise yalan söylemeyi o zaman tercih ederim.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet