Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Eylül 2012, 04:13   #15
Çevrimdışı
L4roXyL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Kod + Ban Düzeni
Difuzyon güzel bir mantıkla yaklaşmış. Ama dediği bir kısım bu şekilde bir yazım biçimi için çok önemli gerçektende.
Giriş/text-gönderen nick/mode değiştiren nick vb. durumların yansıtılması scriptlerde farklı değişiklikler gösterebilir. Bunun için daha basit bir mantık kullanılabilir.

Nedir bu mantık?

/sline komutu zaten nicklist-de olmayan herhangi bir nick-i seçmez. Siz nereye tıklarsanız tıklayın(ki yukarıdaki kullanımda her yere tıklanabiliyor) tıklanılan $1(1.kelime) /sline kullanacaksak, zaten nicklist-de yok ise işlev görmez.

O yüzden şöyle bir mantık kullanılabilir.

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
on ^*:hotlink:*:#:{ if ($mouse.key & 1) sline -a # $regsubex($1,/[ $+ $prefix $+ <>]/g,) }


Burada yaptığımız işlev.

HOTLINK olayında kanaldaki herhangi bir yazıya/satıra tıkladığımızda, $1(1.kelime/tıklanılan kelime)-i $regsubex tanımınıyla ayıkladığımız şekilde nicklist-de seçmeye çalışır.

Yukarıdaki $regsubex() 1. kelimeden "<,> + $prefix(sunucunun kanallarında kullanılabilen online operatör prefixleridir/sunucuya bağlı değilseniz default olarak @%+. döner)" karakterlerini ayıklar.

Yani:

Alıntı:
$regsubex(<nick>,/[ $+ $prefix $+ <>]/g,) => nick
$regsubex(<@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]>,/[ $+ $prefix $+ <>]/g,) => nick2
$regsubex(+nick3,/[ $+ $prefix $+ <>]/g,) => nick3

Vb. olarak dönecektir.

Zaten ayıklamış olduğumuz <,> ve operatör karakterleri($prefix) nick içerisinde kullanılamayan illegal karakterlerdir. Bundan dolayı nick-e herhangi bir etki etmez.

Bu şekilde bir kullanım ile kanalda istediğin kelimeye tıklayabilirsin. Kısacası /sline belirttiğimiz ayıklama ile kendisi internal bir sorgu yaparak ekleme işlemini yapar veya yapmaz.

Not: Kanala text gönderen nick, yukarıdaki kodda <nick> şeklinde varsayılmaktadır. Eğer sen mIRC-inde text gönderen nick-i, <nick> şeklinden herhangi başka bir kullanıma (=nick=, #nick# vb.) aldıysan, yukarıdaki $regsubex-de "<>" karakterleri yerine o karakterleri girmen lazım. Tabii bu karakterler nick içerisinde kullanılabilen legal karakterler ise o zaman sorun yaşayabilirsin.

 
Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet