Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Ocak 2013, 18:30   #1
xena
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Aksaray Yöresinden Kelimeler

A Arkıdeş : Arkadaş. Avıtmak : Avutmak Aydınmak : Söylenmek, kendi kendine konuşmak. B Babıç : Ayakkabı Badılcan : Patlıcan Beni : Bana (Beni çay yap = Bana çay yap) Bıcımık : Çok azıcık Bılla : Abla. (mecazi: ağa karısı) Bızaa : Buzağı Bibi : Hindi Buba/bıba : Baba Bucak döşeği : Büyükçe yün minder Burgeşik : Dolambaçlı C-Ç Camız : Manda Carcur : Fermuar Cascavlak :Tamamen çıplak, Cimıcık :Azıcık, birazcık Cılkı çıkmak : Bozulmak Cibi : Civciv Cingen : Cimri Çapıt : Bez, Çavış : Huni Çebiş(ç) : Keçinin küçüğü Çelibaa : Kocanın erkek kardeşi Çırınmak : Bağırmak. D Dam : Ceza evi Damızlık : Yoğurt mayası. (az miktardaki yoğurt) Dastar : İnce başörtüsü Dayfalmak : Mide bulantısından gelen sersemlik Debennemek : Çalışmak, uğraşmak Dengeltmek : Düzeltmek Deste : Bıçılan ekinin küçük kümeleri. Dığan : Bakırdan yayvan tencere. Didişmek : Kakışmak Didinmek : Oyalanmak Dinelmek : Dikilmek Düve : Yavrulamamış inek Düğer : Uzun ve kalın ağaç Dulluk : evlerin kenarındaki oturmalık Düğen : Harman döğümünde kullanılan keskin taşlı araç E Ebbe : Şaşkınlık ifade eden söz. Ellik : Eldiven Emme : Ama Eneeee : Şaşkınlık ifade eden söz Endeki : Elinde bulunan Endeni : Elindekini Engimaşşa : İniş aşağı Erkeç : İki yaşında erkek keçi. Eynel : Tarlada yapılacak iş için paylaşılan alan, sıra tutma. F G Gari : Gayri Gupa : Kupa, Bardak Gulunç : Yel ağrısı (Boyunun omuzla birleştiği yerdeki ağrı) Görek : Kilit Göreklemek : Kilitlemek Gök : Mavi Ginez : Galiba Gidiba : Gidiyor Gıynışık : Biraz açıklık durumu. (Genellikle kapılar için kullanılır) Gıymık : Küçük odun parçası Gıygın : Keskin Gıvrak : Acele, hızlı, çabucak Gerelti

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet