Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Şubat 2013, 00:55   #3
Paint
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Kuran-ı-Kerim Ayetleri Botu.

EteRNaL Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Selamun Aleykum uFuK abi..
Daha önceden böyle bir şey vardı ya da yoktu bilgimde yok bota hiç sahip olmadığım için..Benim aklımdakiler sırasıyla şöyle abi..

1- !oku Fatiha komutuyla istenilen sureleri kanala her 5 saniyede 1 satır halinde kanala okusun..
2- !ayet kıyamet komutuyla 114 surenin tümünün içerisinde geçen 'kıyamet' kelimesini bulsun ve kıyamet kelimesi geçen bütün ayetleri yine kanala her 5 saniyede 1 satır kanala okusun.. Yani kelime ne ise içinde geçen ayetleri kanala sıralasın..
3- !isra-13 komutuyla İsra suresinin 13.ncü ayetini kanalda okusun.. Tüm surelerde işleyişi aynı olsun..
4- !hadis evlilik komutuyla evlilik konusuyla ilgili hadisleri kanala her 5 saniyede 1 satır yazsın..
5- !komutlist bu komutu kanaldaki oplar ve halfoplar botun özeline yazınca komutların listesini sıralasın.. Ve bu komutları 'kanalda sure, ayet ve hadis okutumunu' sadece founder, oplar ve halfoplar yaptırabilsin.. Komutlarda büyük küçük harf, türkçe karakter farkı olmasın..
6- Bir user kanala girdiği zaman bot direk userin özeline islami değerlere uygun bir karşılama yazısı göndersin..
7- Normal userlerde bu komutları kullanabilsin.. Fakat user kanala !hadis evlilik komutunu yazdığı zaman bot komutun cevabını kanala değil de userin özeline atsın..
8- Botun çalışacağı kanal adı #İslam olsun.. Veya kanal adı değiştirilebilir bir kanal kodu olsun..
9- Bütün bu sure, ayet ve hadisleri bot textten okusun.. Web Sitelerinden çekmesin..
10- !komut on ve !komut off komutuyla sadece Founder, Oper, Adminler tarafından bot aktif ya da deaktif edilebilsin..
11- Bu bot hem mirce atılıp kullanılabilinsin hem de TCL olarak telnete atılıp kullanılabilinsin..

ve bunuda kısa zamanda yapabileceğine güvencim Allahın izniyle tam abi.. Ben kodlamadan anlamam ama isteklerim sanki ağır ve zor gibi.. İnşaallah başarırsın.. Allah senden razı olsun ki böyle hayrlı işlere vesile olduğun için.. Allah sabr ve kolaylıklar versin..

--IRCForumlari.NET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

12- Ve bota komut verildiğinde sure, ayet ve hadis okumaya başlamadan önce kanalı +m moduna alsın ve bot okuma işlemini bitirdiğinde kanalı tekrar -m moduna alsın.. Ki sure, ayet ve hadisleri bot kanala yazarken userler tarafından yazılan yazılarla bölünmesin sağlıklı bir bilgi aktarımı olsun..
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Yukarı eklemek istedim ama olmadı süre geçmiş.. Mecburen buraya ilave ettim affola..

Güzel 11. istek hele süper.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet