Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Mart 2013, 01:34   #23
YazılımMimarı
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Txt Güncel Proxy Çekme

Normal bir kullanıcı = ip ve port'tur. Ben 81.12.100.143 gibi bir ip ile 6667 portuna bir istek göndermem ile herhangi bir yazılım ile Proxy nesnesini kullanıp 76.100.143.100 ip'si ile aynı porta istek gönderebilirim. Burada port scanner benim var olan ip'mi baz alarak, istekler gönderecek 80-81 portuna ve diğer portlara eğer bunlar dışında portlar açıksa sen proxy'sin dicek yani. Kısmen çözüm ama oldukça yetersiz çünkü..

Alıntı:
Normal kullanıcılarında 80-81 portları dısında portların acık olmasıda anormaldir..

21 ftp 22 ssh bunun dışında benim bilgisayarımda 1433 sql server, 5432 postgresql, 1521 oracle 8080 glassfish application server, 8081 Tomcat vb. dolu port açıktır. Bu portların acık olması beni anormal kullanıcı yapmaz. Yani buradaki data alış verişi denilen kısım 21-64XXX port aralıgında port 'ları test edip 80-81 dışında portlar dışındaki portllar açıksa bu proxy'dir demek mantığı ise, oldukça yanlış bir düşüncedir.

Network varolan bilgi teknolojisi bilgim içerisinde bilimum düzeyde bildiğim bir konudur fakat bu tür bir mantıkla geliştirilmişse son derece ilkel bir yöntem. Bu düzlemde neden 3G ile durmadan gline yediğimi anlayabilirim
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Mobil Chat