Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Mart 2013, 15:57   #14
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Kuran-ı-Kerim Ayetleri Botu.

txt. 'ten okutma isteği işi biraz daha uzatabilir.web'ten çekme olsa sadece kodu yazıp çıkıcaksın ama şimdi birde txt.dosyalarını koda okutacak şekilde düzenlemen birde buna zaman harcamak gerekiyor ki ,belki koda ayıracağın vakitten fazlası buna gidecek .

sadece Kur-an sureleride değil Hadisler de var işin içinde..yani nerden baksanız yüzlerce kitap sayfasını txt'ler içinde düzenleyip kodun okuyabileceği şekilde düzenlemek içinde zaman harcanması gerekecek.yani şöyle düşünün bir trivia tarzı oyun kodunu yazarken harcadığınız zaman kadarını birde soruları bulup kodun okuyabileceği şekilde soru.txt oluştururken harcıyorsunuz.

bunda çok daha uzun bir metin söz konusu. Kur-an bile kendi başına oldukça uzunken birde yanına Hadisler içinde metin hazırlanmalı bunları bulup kopyala-yapıştır yapmak yeterli değil birde tek tek satır satır düzenlemek gerekecek.

buna benzer ama çok daha hafif bir işi yapıp paylaşmıştım tcl bölümünde kodu yazarken eğlenceli olabiliyor ama txt'i hazırlamak bana afaganlar basmıştı.ayır, numarala ,satırlar çok uzunsa böl vs vs..koca kitap söz konusu olan.

sabırsızlananları anlıyorum ancak listelenmiş özelliklere bakınca bunu tamamlamanın uzun zaman alacağı kesin...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet