Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31 Mart 2013, 16:14   #22
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Dünyanın en asil hayvanı atlar.. (Bir birinden güzel at resimleri. - fotoğraf

Ben teşekkür ederim bu güzel resimler ve bilgiler için...

tabii ki "latife" yapıyorum..yoksa sülalece hayvanseveriz...bu yaşıma dek sayısız hayvan besledim (halihazırda bi karakedim var)

Öyle yazmamın bi nedeni vardı aslında,şöyleki: ben doğma büyüme istanbul'luyum. ana-baba tarafıda kuşaklar boyudur burda yaşadık-yaşıyoruz..

70'ler 80'ler benim çocukluğumun geçtiği yıllardı. Unkapanı'nda annanem ve dedemle yaşardım.oraları o zamanlardan bilenler hatırlayacaktır.Fatih itfaiyesinin önünde bugün Fatih Sultan Mehmet Parkı dedikleri yerde hemen su kemerinin altında akşam saatlerine doğru "at pazarı" olurdu.oranın eski adıda buydu. Bedrettin Dalan'ın zamanında orası park haline getirildi.yoksa pek çocukların hanımların dolaştığı oturabileceği yer değildi.

Bu "at pazarı'nda" yaşlı yada yaralı atlar ve katırlar satılırdı.o zamanlar istanbul'da pek çok seyyar satıcı sütçü,kalaycı vsvs at arabasıyla dolaşırdı ..şimdi sanırım romanlardan başka at arabası kullananı görmeyiz.

O satılan yaralı-yaşlı at-katırların nereye gittiği başlarına ne geldiğide tabiki Fail-i meçhul idi...:P

Burda söylemek lazım ,gerçektende o zamanlardaki salam-sucukların lezzetleri bir başka idi...şimdi öylesini bulamıyorsunuz ...

Ayrıca şunuda not düşeyim. Ben Tansu'cuğum Başbakan iken askere gittim.90'ların ilk yarısında terörün en tavan yaptığı dönemlerdi.1.Irak savaşı sonrası Saddam'dan kaçan peşmergelere sınır kapısı açılmasıyla 1 milyonun üstünde peşmerge ülkeye dolmuş,o zamanlar yazılıp çizilene görede dağlardaki silahlı terörist sayısı 30 binlere ulaşmıştı..

Doğu'da askerlğimi yaparken time katıldım-seçildim (daha doğrusu gönüllü olmuştum)
18 ay boyunca gittiğimiz-gezdiğimiz pek çok dağda at-katır kemikleri bulurduk bunun yanında terk edilmiş başı boş gezen at-katırlara rastlardık.

Teröristler bunları çevre köylerden malzemelerini dağa çıkarmak için alırmış.bunlarla kamp yerlerine yüklerini çıkarır,aç kalırlarsada kesip yerlermiş... Operasyonlarda bulduğumuz ele geçirdiğimiz kamplardada hemen hepsinde bunların kemiklerine rastlardık. Yani bu hayvanlarda insanlar gibi terör mağduru oldular....

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat