Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Mayıs 2013, 22:37   #2
AsiLaz
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: İletişimde Yazmak mı? Kolay Konuşmak mı?

Bu konu hakkındaki dusuncelerimi aktarmak istiyorum @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]..

Konuşmak, yazmak..Aslında ikisi de aynı kapıya çıkıyor.Kendini ifade etme sanatı diyebiliriz.Şahsi fikrim'i sorarsanız, konusmak (zor), yazmak (kolay)..Konusmak birazcık cesaret istiyor, kendini ifade edebilme anlamında.Ama yazmakta kendini ifade edemiyor anlamına gelmez. Konusmak birazcıkta bilgi tecrübe istiyor kanımca.Örneğin ben 10 sene önceki geçmişime gidersem, dostum'a bile seni seviyorum diyemiyordum.Birşeyler açıklama gereksinimi hissettiğimde hep kağıda döküyordum. Örnek; birisini sevdiğini ona mektup ile yazarak bildirmek gibi. Ama konusmak gerçekten daha etkili diye dusunuyorum. Gerek vücüt dili, gerek bakışlar, gerek sözler daha etkileyici. Çağımızın modern sanatı bu konuda konusmak bence. Yazmak yeterli değil diye düşünüyorum. Daha doğrusu etkileyici değil.

Böyle bir konu açtığın için ayrıca teşekkür ederim. Bilmeden etmeden yanlış birşey yazdıysam afbuyur.

Başarılar diliyorum.
Saygılarımla @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...].

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet