Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Temmuz 2013, 04:20   #8
HostBuldum
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Ddos Ataklar Nasıl Önlenir [Resimli]

Ddos sorunu çözülmesi zor bir durum sürekli ddos saldırısı alan bir firma olarak yukarıda paylaşılanlar kısacası işe yaramaz bunu bilmenizi isterim. Saldırı aldığınız da nasıl bir yöntem kullanıldığını öğrenmeniz gerekir bunuda hosting sağlayıcınız mutlaka söyler fakat sizlere pek tercih sunabileceğini sanmıyorum.

Bir saldırı anı root da bekliyorum w komutuyla her saat uygulama yaptırıyorum analiz olarak denilebilir load derecelerine bakıyorum o an sunucu da kasma olduğunu fakettim

netstat -tn --inet 2> /dev/null| grep ":80" | awk '/tcp[\ ]*[0-9]+[\ ]*[0-9]+[\ ]+[^\ ]+[\ ]*[^\ ]*/ { print $5; }' | cut -d":" -f1 | sort | uniq -c | sort

Komutuyla makinaya bağlananları gördüm inanırmısınız 5 bine yakın bir bağlantı vardı girip çıkıyor ve gittikce artmaya başladı apache durdurmaya çalışılıyor belli weblerin kapatılması amaçlanılıyor saldırı alan sitenin ip numarası atıyorum 60 ise saldıranı engelledikden sonra buda 1 saatimizi aldı hemen 61 ipine yönelmeye başladı saldırı çeşitleri farklı olabiliyor.

Saldırılar da en etkili yöntem nedir biliyormusunuz bir makinanın yurt dışı portlarının kapatılması
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
ddos tamamen engellenir ama bunu sürekli yapamazsınız siteleriniz veya müşterilerinizin siteleri arama motorların da iyi konumda ise en kısa zaman içerisinde en son konumlara gelecektir bizzat yaşadık. Kısa süreli yapabilirsiniz ama veri merkeziyle iletişime geçerek uygulatabilirsiniz.
Türkiye de azaltma uygulaması yapan firmalar da var elbet ama en etkili çözüm port kapatılması kısa süreli

Sonuç elin kolun bağlı kardeşim yurt dışına muhtaçsın
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
kendi çözümünü kendin üret sağa bakıyorum yurt dışı sola bakıyorum yurt dışı aaa tamam kendimi buldum ortadayım...

Saygılarımla biraz espri yaparak yaklaştım konuya umarım keyifli olmuştur...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat