Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Temmuz 2013, 09:26   #21
KuL
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Kelebekfm Yeni Dj kadrosu

Alıntı:
başarılar diliyorum birde birisi şu dj acıklamasını tam olarak yaparsa sevinecem yayın yaparken müziği ayarlayana parçaları seçene ne deniyor programı sunana ne deniyor herbirini tek başına yapana ne deniyor teşekkürler şimdiden forumda aradım bulamadım ondan yazma gereğini duydum gözümden kaçmış isede linki biri yazıversin

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] en iyisi ben bunu böyle anlatayim. Yani Aslinda DJ dedigimiz Partylerde, cesitli Eventlerde Insanlari costurma Amacli Sarkilari Canli sekilde Mixeriyle mixleyendir, yani Disk Jockey denir aslinda buna. Bunun Anlamida Diske Hakim gibi birsey demektir.

Normalde Radyo sunan kisilere Radyo Programcisi denir, ama Insanlara kolay geldiginde, uzun süredir DJ diye kalmistir. Yani cogu Yayinda bu yüzden Dj denir.

Sarki secene, Sarki calana, Sarki anons edenlere ne denir demissin
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Bunu söyle anlatayim Web - Radyo larda bunlarin hepsini yapana Dj denir
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Yani örnek ben evden yayin yapiyorsam, yanimda 2-3 Kisi olmuyor, tek basima yapiyorum yani.

Ama Tabi Profesyonel Radyolarda bu böyle degil, Orda Radyo Moderatörleri var (Ana Radyo Programcisi) ve CO Moderatörler.

CO Moderatörlerin Amaci, Yayini sunan Moderatörün isini kolaylastirmak. Yani gelen Telefonlari acip uygun olanlari Yayina baglamak, sirada calinacak Parcalari ayarlamak gibi. Ve Moderatörde Sunumu yapan, yani Yayinda Telefonla konusan, Sarkilari Anons eden gibi.

CO Moderatör genelde gizli kalir, yani Yayinda onu hic duyamazsin, genelde onun oturdugu Bölümde Mikrofonda olmaz.

Sarkilarin secimi falansa Radyolara bagli, burada Viyanada calinacak Parcalar Gün Saatine uygun olmali, ve Yayin baslamadan yaklasik 40dk önce kücük bir Toplantida seciliyor, hangileri calinacak diye. Ne haberleri sunulacak, Konu ne olacak gibisine.

Umarim Net olmustur Anlatimim. Eger Sorun varsa buradan sorabilirsin

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet