Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Temmuz 2013, 22:30   #5
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: uyuz oluyorum

sadece yerli sunucularda bulunmuş olanlar . oralardaki ortama ve uygulamalara alışık benim alışık olduğum şeyler size tuhaf-yabancı...sizin için doğal-normal olanlarda işin doğrusu bana yabancı ve tuhaf geliyor...

global kanal" gibi bi şey yok mesala.nede kanal kiralama -satma ben hiçbi yerde rastlamadım.ve dediğim gibi sizin iRC'ye bakış açınız yada zaman harcama amacınız çok daha farklı. Sizin için iRC sohbet-chat edilecek yer. benim için öyle değil. hiç olmadı.benim bulunduğum yerlerde amaç "yardım - bilgi paylaşımıydı" . .. insanların birbirine oğlum- lan diye hitap ettikleri yada manyak mısın artistlik yapma vs gibi cümleler kurdukları ortamlar olmadı...

zaten sokak ağzı muhabbetlerin döndüğü ortamlarda bulunmak isteseydim.PC başında pineklemek yerine kahveye ganyan bayine vs takılırdım...

iRC evet bende öldü diyenlerdenim ancak "ölen" sunucular iyi analiz edilirse bu ortamdaki seviyeyi koruyamamış olanlardır.

herkes işinde gücünde uğraşında herkesin bi ailesi eşi dostu var.benim yaşım 40 üstü.bana oğlum diye hitap edecek manyak mısın ulen vs diye hitap edecek haddini bilmezlerle muhatap olacağımı bildiğim ortama ne ben nede başkası kimse girmez.hele ki o ortamın seviyesini -düzeyini belirleyecek -koruyacak olan..daha doğrusu asil görevleri bu olması gerekirken kalkıp bu uslüpa hak veren yöneticilerin/yetkililerin bulunduğu ortamda kimse olmak istemez.

iRC 10-15 yıl evveline göre seviye olarak değer olarak popülerlik olarak bu kadar gerilere gittiyse ,bunun nedenini sizler takdir edin...

şunuda eklemeliyim. Kurallara uymanın "psikolojik durumla" vs alakası da yoktur. bu bulunduğunuz ortamın düsturudur.... uyarsınız yada uymazsınız.uymazsanızda bunun yaptırımları vardır .katlanırsınız...

Bende adminlik/yöneticilik yaptım.ve şu kadarını söyleyim admin yada ircoplar'ın kullanımı yada aldığı rollerde bizim yerli sunucularla benim daha önceleri ve şimdi bulunduğum sunuculardakiyle uyuşmuyor.

benim alışkın olduğum admin/ircop sunucu yönetimi kadrosu hiçbir kanal içi işe karışmaz.sadece sunucu işlerini görürler.taki bir kanal yetkilisi gelip bunlardan birine bi ricada-istekte bulununcaya kadar.. ancak kanal yöneticilerinin talebiyle kanal içindeki bi olası duruma müdahil olurlar..

ve kendi deneyimlerimden şunu söylemeliyim ki admin takımının kullanıcılarla yüz göz olması hiçde iyi sonuçlar doğurmaz...Seviyeli durmak her zaman daha doğrudur.

kendi iş yerimden bir arkadaşım bi akşam gelip sunucuya ortamı bozduğu için bi an bile tereddüt etmeden attım sunucudan.ertesi günde bir daha giripde bu şekilde konuşma orda dedim direk yüzüne.gireceksen adam gibi ortama uy yada bir daha geleyim deme....

olayda budur zaten.eğer bi ortamın başında görevliyseniz o ortamın huzurunu / seviyesini korumak zorundasınız....

bugün Yıkılmaz benim hakkımda kurduğu o cümlelere müdahele edilmeseydi ben aynı belkide daha kötü bir uslüpla onun seviyesine inip karşılık verecektim. sonra o dönecekti aynen cevap verecekti.. belki başkalarıda dalacaktı bu seviyesizlik/saygısızlık ortama hakim olacaktı...

yöneticiyseniz bir ortamda buna müsemaha edemezsiniz.bunu mazur göremez-hak veremezsiniz. aksi halde bu seviyesizlik/saygısızlık arkasını alamazsınız...

ve @Kreiq size son olarak şunuda anlatayım. bu foruma üye olalı yaklaşık 1.5 yıl olmuş .üye olduğum ilk günlerden beri burda en çok konuştuğum .en yakın sohbet ettiğim kişi @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] olmuştur.(hatta tek kişi.) nedenide ilgi alanlarımızın birbirine paralel olması.eggdrop-tcl konularına karşı duyduğumuz ilgiden dolayıdır.pek çok kez fikir alış verişi yapıp mesajlaştığımız olmuştur.

bu geçen 1.5 yıllık zaman sonrasında dahi hala CLubber ile aramızda senli benli bir hitap şekli olmadı.hala ne ben onun gerçek adını nede o benimkini bilir.hala birbirimize burdaki rumuzumuzla sesleniyoruz.ve hala konuşmalarımız fikir alışverişi yada yardımlaşma üzerine saygılı ve seviyeli. benim alışık olduğum üslupta bu...burda bu forumda olmamızın nedenide bu fikir alışverişi yardımlaşma...

bunun bittiği yerde daha da benim burayla bi işim olamaz...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet