Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Temmuz 2013, 21:24   #1
Thetis
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Mutsuzluk ve Şimdi

Merhaba;

Mutsuz olmak. Ne itici bir cümle ama. Bu cümleyi hayatımıza sokmamak için elimizden geleni yaparız her zaman. Çünkü o kötüdür. O kincidir. O zarar vermeden asla ellerini çekmez üzerimizden. Bir tehdittir bizim için. Mutsuzluk çanları çalar çalmaz vücudumuz bize birçok tepki vermeye başlar. Bitmek bilmeyen düşünceler, geçmeyen saatler, uykusuz geceler, o karnımızda ki garip ağrılar, huzursuzluk ve sinir halleri. İstemeden sahip olduğumuz acıları sadece o an yaşayıp neden unutamayız? Gerçekten de mutsuz olmak bizim için bir tehdit midir yoksa kimliğimiz mi? Bana göre uzun süre acı çekmiş ve hayatını bir türlü yola koyamamış insanlar kendilerine acıdan bir kimlik, bir ben'lik yaratırlar. Belki de bu yüzden mutsuz olduğumuz zamanlarda kendimizi düzeltmek yerine bizi daha çok dibe batıracak şarkıları dinleriz ve o an bizim için iyi olan ne varsa elimizin tersiyle iteriz. İnsanların çektiği acının büyük bir bölümü gereksizdir. Peki neden? Çünkü aslında hiçbirimiz "şimdi" de yaşamayı öğrenemedik. Aslında yaptığımız her şey, attığımız her adım ŞİMDİ'DİR. Geçmişte çektiğimiz bir acıyı ŞİMDİ düşünürüz. Buna göre bir değerlendirme yapalım. ŞİMDİ şu satırları okurken gerçekten bir probleminiz var mı? En derine inip düşünecek olursak aslında ŞİMDİ hiçbir problemimiz yoktur. Sadece geçmişte yaşadığımız bir mutsuzluğu ŞİMDİ düşünerek acı çekeriz. Buna gerçekten gerek var mı? Bunu kendi bedenimize gerçekten yapmak zorunda mıyız? Bu tamamen bir zihin aldatmacasıdır. İyi haber zihnimizi kontrol edebiliyoruz. "Üzülüyorum, elimde değil." gibi cümleler kendi kendini kandırmaktan öteye asla geçmez. Mutsuzluğun bir seçim olduğunu düşünürüm her zaman. Herkes o "an" acısını dibine kadar yaşayıp, dipten bir an önce kalkmalı ki ŞİMDİ riske atılmasın. Kimsenin hayatı acıdan ve mutsuzluktan tamamen arınmış değil. Bu durumda onlardan kaçıp kendimizi daha güç duruma sokmak yerine, onlarla birlikte yaşamayı öğrenme meselesidir bu. Bunu yapabilen insan mutsuzluğun bir seçim olduğunu anlayıp, mutluluğu seçen insandır.

Umarım bir gün acılarınıza mutsuzluğun bir seçim olduğunu söyleyip, ona gülümseyebilirsiniz.

Yukarıdaki yazılar tamamen kendi düşüncelerimdir. Farklı düşüncelere her zaman açığım. Eleştirmek isteyen olursa da her zaman üzerinde konuşuruz. Ne çok kısa ne çok uzun bir yazı oldu. İlk kez böyle bir girişimde bulundum. (: Okuyan herkese şimdiden kocaman teşekkür ediyorum.

İyi forumlar.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet