Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Ağustos 2013, 09:27   #1
Deep
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Ekşi sözlük hakkında suç duyurusu!
Kayseri'de 130 avukat, Hz. Muhammed'le ilgili hakaret içeren ifadeler kullandığı gerekçesiyle "Ekşi Sözlük" internet sitesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kayseri Baro Başkanı Fevzi Konaç, suç duyurusunda bulunmadan önce adliye önünde yaptığı açıklamada, "Ekşi Sözlük" adlı internet sitesinde, Hz. Muhammed'e hakaret içeren birtakım ifadeler yer aldığını belirterek, "Tüm Türkiye kamuoyundan gelen tepkiler üzerine bu ifadeler siteden kaldırılmıştır" dedi.

Söz konusu internet sitesi hakkında, baro adına değil, şahsı ve avukatlar adına suç duyurusunda bulunacaklarını dile getiren Konak, Müslümanları tahrik etme amacıyla konulan bu ifadelerin üzüntü verici olduğunu söyledi.

Anadolu'da inanan, inanmayan tüm insanların bin yıldır barış ve hoşgörü içinde yaşadığını vurgulayan Konaç, "Hiç kimsenin bir başkasının dini değerlerine küfretme hakkı yoktur, böyle bir özgürlüğü asla kabul edemeyiz. Hele hele yüzde 99 Müslümanların yaşadığı bir ülkede İslam peygamberi ve hepimizin 'anam babam sana feda olsun Ya Resulallah' diyecek kadar sevdiği Allah Resulüne hakaret edilmesine asla razı olmayız" dedi.

Açıklamanın ardından, 130 avukatın imzasının yer aldığı suç duyurusu dilekçesi savcılığa sunuldu.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

 

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet