Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Ağustos 2013, 01:02   #19
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Eggdrop Botunuza Konsoldan Bağlanma

hata kaynağı Pamukoyun.tcl diye adı geçen ancak aslında Souperman tarafından yapılmış trivia.tcl kaynaklı. (eski bir koddur sanırım 2004 yada 2006 idi. en son versionu..sizdeki hangi version bilemiyoruz.çünkü çeviri yapanlar tüm izleri ortadan kaldırmışlar.. Türkçe'ye çevirdiniz mi siz yapmış oluyorsunuz ya hani...)

tgjoinmsg da o koddaki prosedürlerden birinin adı.sanırım kanala girişte oto mesaj atan bir proc. öyle görünüyor.
tgranksbynum'da atanmış değerlerden biri sanırım trivia istatistiklerinden biri.
expr'ların eski moda ve kötü kullanılışları dışında (birde tuhaf variable atamaları dışında) bu prosedürle alakalı nede bu atanmış tgranksbynum variable ile alakalı bi hata mesajı atmasını gerektirecek bi durum görmedim.

kötü kullanım derken :

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
set tgranksbynum([expr $i+1]) $_lwrnick set tgscoresbyrank([expr $i+1]) $_score

bu şekilde yazılmış..oysa expr doğru kullanımı
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
set tgranksbynum([expr {$i+1}]) $_lwrnick set tgscoresbyrank([expr {$i+1}]) $_score

olmalıydı...
bknz -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

ayrıca bu kod için biri daha konu açmış onada fazla yardım edememiştim.çünkü bu belalı bir kod...

şöyleki modern Tcl açısından berbat yazılmış ,sayısız bug/hata dolu syntax açısından kötü yazılmış bir kod...
bknz -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
(burası negelfar programından faydanılarak yapılmış bir paste* tcl syntax (yazım) kontrolü yapıyor.. yani hatalı tcl kodlaması/yazılımları kodu yapıştırdığınızda sayfanın üstünde ortada listeleniyor)

gugıl'da bu kodu aratmaya kalktığınızda karşınıza yerli yabancı pek çok sitede açılmış sayısız hata konuları karşınıza çıkıyor.:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]... gibi...

bu tür trivia türü oyunları hangi version eggdroplar üzerinde işletiyorsunuz bilmiyorum ancak eğer eggdrop1.6.21 ise/ler bu açtığım konuyu okumalısınız -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet