Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Ağustos 2013, 20:32   #1
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Eggdrop1.8 ile Tanışın:

1.8

Açıklama:

Eggdrop1.8 şu anda halen geliştirilmekte olan eggdrop sürümüdür.

Eggdrop1.6.* sürümlerinden (dallanıp budaklanmış/doğmuş/çıkmış), çoğunlukla bu sürümle uyumlu,başlıca özellikleri şunlardır:

* Sunucu ve botnet bağlantılarında SSL/TLS desteği,(bir 1.8'in dahil olduğu botnet ile)
sertifika (onayı/doğrulaması),SSL (yada diğer bilinen adıyla) SCHAT üzerinden DCC bağlantısı,
ve kimlik doğrulamasıyla istemci sertifikası. SSL/TLS dökümanı : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

* IPv6 Desteği : IPv6 Dökümanı : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Eggdrop1.6.*'dan Nasıl Sürüm Yükseltilebilir :

Eski Config dosyanızı kullanabilirsiniz,ancak yapılan değişiklikleri bunun üstüne(eklemeli/değişmeli/onaylamalısınız),
öntanımlı (Eggdrop kurulum klasörüyle birlikte gelen) config dosyası üzerinde yaptığımız değişiklikler:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] (ayarlara genel bir bakış)

Aklınızda olması gereken bazı (önemli) değişiklikler:

- my-ip ayarı gitti,ve yerine vhost4 ve vhost6 getirildi.

- bunun nedeni de IPv6 adreslerinde ":" karakterinin geçmesi(bulunması).bazı komutlardaki (chaddr, .+bot) belirli adreslerin yazımında(sözdiziminde) değişiklikler olmuş olabilir,
bunları kullanmadan evvel: .help <komut> şeklinde (olası yeni)kullanımını kontrol ediniz.

- öntanımlı en yüksek handle'daki(bot sahibi veya kullanıcı tanıtırken bota girdiğiniz nick/rumuz/login-name) karakter sayısı (harf sayısı)uzunluğu (başka bir değişle HANDLEN) 32(karaktere) çıkarıldı./yükseltildi.
bir Botnet üzerindeki tüm botlarınızında buna sahip olmaya gereksinimi var/olacak.(eski haline(eskiden öntanımlı olarak 9 karakterdi))
Bunu ayarlamak için:
./configure --with-handlen=X kullanın.( X yerine (tercihen) 32 gelmeli)

Bunu Nerden Indirebilirim:

güncellenen (nightly snapshot=>gecelik/anlık yansıması/dosyası) dosyayı indirebilir yada çoğunlukla olduğu gibi CVS (komutla CVS login olarak) yardımıyla bu adresten [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
temin edebilirsiniz.

3. Parti Modüller:

Eggdrop1.8 sürümüyle beraber çalışabilmesi gereken kopyaları burada : ftp://ftp.eggheads.org/pub/eggdrop/modules/1.8/ hazırlıyoruz..Ancak çalışacaklarının da garantisi yok.

3. Parti Scriptler(kodlar)

Onlar uyumludur...

ALINTI : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] çevirisidir...

Doğru bölüme taşınırsa sevinirim... 24+ saatir ,uyku uyumadım...(bi kısmet olmadı btüm gün..ne zaman niyet edip uzansam bişey oldu,tekrar kalkıp oturdum)

benim hatam eggdrop bölümündeyim diye konuyu açmış bulundum ..iş işten geçtikten sonra TCL Scriptleri olduğunu fark ettim...

Teşekkürler...

Konu Entrance tarafından (16 Ağustos 2013 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir. Sebep: İlgili içerikte flood uyarısı vardı kötü durmaması açısından düzeltildi.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet