Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Ağustos 2013, 15:23   #16
Entrance
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Yardım : Eggdrop ßotu baska Sunucuya sokmak

Elix Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Konu biraz Eski biliyorum ama Uygulamada basarılı bir sonuc alamadıgım icin ve baska yeni konu acmak istemedigim icin buraya yazıyorum. 12.21.21.3 ipli sunucumdan 145.456.87.25 ili sunucuya eggdrop bot sokmak istiyorum bu mümkünmü ? mümkünse ben neden yapamıyorum. ip adreslerini ve dosyaları duzenledigim halde. Telnetten ./eggdrop -m botum.conf yapıyorum girdi gozukuyor ama. ne yazıkki conf'daki ip'ye girmiyor. yardım edecek arkadaslara şimdiden teşekkürler.

Evet mümkün, zaten son dönemlerde bazı arkadaşlarım BNC sisteminden esinlenerek bu şekilde nicklerini conf'a entegre edip, ilgili sunucularda 7/24 nicklerinin durmasını sağlıyorlar..

Neyse sorununuza döneyim botu sokmak istediğiniz sunucu'da giriş kodu mevcut mu? eğer mevcut değilse girmemesi için bir neden yok, düzenlenmesi gereken yerlerde doğru şekilde ise girmesi lazım..

Ek olarak, SSH programında ilgili dizinde botu ./eggdrop -nm bot.conf şeklinde sokup, dene ve çıkan mesajı buraya kopyalarsan daha verimli yardım(lar..) alabilirsiniz

İyi forumlar.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet