Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Ekim 2013, 12:19   #6
Entrance
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: privdeaf modul yardım

KimLikSiz Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
50 tane konu Gezdim Şunu ozele yollayanını bulamadım Arkadaş. diabLo yazmış ama onunda bütün konulardaki postları silinmiş nedense.
ßirde bunu oper giren Adminlerin ozeline yazılabilmesini nasıl saglarız admin olanda +D olmuş oluyor.

Bahsi geçen MODULU tamamen isteğin doğrultusun da düzenledim bundan sonra kanka konu açmadan önce, bana bir seslen ondan sonra konu açmayı dene
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Düzenlenecek olan satırlar ->

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
if ((acptr->umodes & UMODE_PRIVDEAF) && !IsAnOper(sptr) && !IsULine(sptr) && !IsServer(sptr)) { sendnotice(sptr, "Mesajınız '%s' nickine gönderilmedi. - (Şuan Özeli Kapalı)", acptr->name); return NULL; } else return text; }

Düzenlenmiş hali;

if ((acptr->umodes & UMODE_PRIVDEAF) && !IsULine(sptr) && !IsServer(sptr)) { sendto_one(sptr, ":%s PRIVMSG - Mesajiniz gönderilemedi - (Şuan Özelim Kapalı)", acptr->name); return NULL; } else return text; }

Herhangi bir kullanıcı, sunucu/server üzerinde /MODE NICK +D komutunu kullandığı taktirde özeline yazan x kişiye kendi tarafınızdan gönderilen mesaj şöyle olacaktır ->

[12:15] <s> s [12:15] <Entrance> Mesajiniz gönderilemedi - (Şuan Özelim Kapalı)

Ayrıca, OPER/ADMIN seviyesinde olan kişilerin özeli otomatik kapanıyor idi, onuda dediğin gibi düzelttim..

NOT Unrealircd.conf dosyasın'da +D kipi olmadığından da emin olmalısın..

İyi forumlar. ^^

Konu Entrance tarafından (18 Ekim 2013 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet