Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Ekim 2013, 22:04   #29
uFuK
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: UnutmaNet Socket Koruma Botu (HyperioN)

Hiçbir ip adresi eklemenize gerek yok sistemi daha net anlatayım sanırım biraz kapalı oldu anlatım

İSP Adresleri Bir İP'nin bağlı bulunduğu servis sağlayıcısının ismini verir. Örneğin siz ADSL Hizmetini Türk Telekomdan Alıyorsanız Yani Size İnterneti Türk Telekom Veriyorsa İSP Adresi "Türk Telekom" Dur. Yada Superonline Veriyorsa Fiberoptik İSP Adresi *SuperOnline* 'dir.

Ben bu menüye Türkiyedeki Servis Sağlayıcıların Adreslerini Zaten Ekledim (Hepsini değil bazı kurumların kendi isp adresleri var ama bunlar genellikle şirket içinde kullanılıyor dişariya verilmiyor hizmet sağlamıyor) Burayı fazla anlatmicam kafa bulandırmaya gerek yok bugün bir İRC serverina bağlanan 10 bin kişiden 9999 kişi yukardaki isp adreslerinden birini kullanıyor (benim menüye eklediğim)

Çalışma mantığım ise şu;
X ip adresi bağlandı
X İp Adresi İnternet Hizmetini Doğan Platformdan Alıyor (D-Smart)
X İp Adresinin İSP Adresi Doğan ile başlıyor
X İp Adresinin İSP Adresi Menüde Ekli, Bu Adam Karantinaya Alınmayacak Ve Yoluna Devam Edecek.

Y İp Adresi İngiltereden Bağlanıyor
Y İp Adresinin İnternet Servis Sağlayıcısının İSP Adresi (British Telekom)
Y İp Adresinin İSP Adresi British Telekom Listede Ekli Değil.
Y İp Adresi #Karantina Kanalına Alınacak. Shunlanacak
Y İp Adresi Doğrulanmadığı Sürece Menüde Belirtilen (Max Ban Süresi) Kısmındaki Süre Saniye Kadar Shunlu Kalıcak.

Sanirim bu biraz daha acık oldu.

Oto Join Olayına Gelince Bunu kaldırmanıza gerek yok varsin dursun çünkü İSP Adresi menüsüne takılan ipler shunlanacağı için kanallarınıza girselerde ne özele ne kanala text mesajı gönderebilir ne nickini değiştirebilir info dahi çekemez. Dolayısıyla saldırgan emeline ulaşamaz kuru kanala girmesinin bir manası yok.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] konuya gösterttiğiniz ilgiden ötürü teşekkürü borç bilirim.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet