Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Ekim 2013, 00:51   #36
uFuK
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: UnutmaNet Socket Koruma Botu (HyperioN)

Reklam koruması için harici bir özellik mevcut başka bir socketten düz user nickli hiçbir acc si olmayan bir socket bot giriyor sunucuya (kız nickli olmasına özen göstertin)

Bu socket bot 10dk aralıklarla sürekli kanala girip cıkıyor ve nick.txt den sürekli nickini değiştiriyor

Bu botun özeline yazılan her mesaj %reklamkanalına yansitiliyor (Hem sapıkları,Reklamcıları görmek için)

Ek olarak sunucuda bazen özellere saldırı yapılıyor onlarca nick mesaj yazıyor userin ekranı donuyorya kanaldaki herkeze (op,oper,admin,prefix) sahipleri hariç ki çogu bunu bile hariç tutamayacak kadar aciz olmasına rağmen ben geniş düşündüm bu botu tamamen bir usermiş gibi algılattım sunucuda. Eğer bu tür bir saldırı olursa

1. bot bunu anında HyperioN'a reklamkanalından bildirecek
2. ve saldırı yapanin yazmiş oldugu kelimelerden rastgele bir seçim yaparak 90 saniye bunu spamfiltere ekleyerek öncelikle kişinin saldırıya devam etmesini engelleyecek
3. sonra kanala yazdıkları mesajlarla birlikte bu saldırı yapan nickleri yazıcak
4.sonra bu saldırıyı yapan nickleri hafızasına kaydedip size bir soru soracak

Bunun bir saldırı oldugunu düşünüyorsaniz !saldiri yazarak hafızama kaydettiğim ve kanalda sizede yazdiğim nickleri sunucudan uzaklaştırmama yardım edermisiniz?

!saldiri yazarsaniz şut ve gol olur.

Bunu otomatik attırma şeklinde de yapabilirdim size sormadan hatta belki ona bile çeviririm ama botu sahada daha geniş görmem lazım lakin botu tasarlarken önceliğim minimum masum kullanıcı kaybı oldugu için öncelik olarak soru sistemini uygun gördüm.

Hergün yeni güvenlik önlemleri istek ve önerileriniz kapsamında bota entegre ediliyor hala bitmemesinin sebebi bu

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet