Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Kasım 2013, 17:36   #31
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: torstatus.tcl

buradaki kopya mı -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kullandığınız..en son burada bırakmıştım bu kodu...
sizdeki sunucu girişlerinde alınan Notice'de kullanıcının hostu 11. sıraya denk geliyor ki buda tcl'de 0'dan başlandığı için saymaya 10'a denk geliyor.

"Tcl error [notc:serv]: bad option "-nocase": must be -all, -ascii, -decreasing, -dictionary, -exact, -glob, -increasing, -inline, -integer, -not, -real, -regexp, -sorted, or -start "

bu hata enteresan daha evvel deneyenler bildirmemişti böyle birşeyi.
kopyala-yapıştırdan/kullandığınız editörün tcl desteklememesinden de kaynaklanan bir hata olabilir. (kodda bozulmaya/kaymaya neden olabiliyor desteklemeyen bir editörle açmak/editlemek)

olmadı:
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
if {![string match -nocase "*client connecting*" $arg] || [string match -nocase "*!*@*" $from]} { return 0;}

bu satırdaki ikinci string match'deki -nocase kaldırabilir yada yerine -all değişilebilir hala sıkıntı devam ederse..

şu ise :
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
[13:31] <K9> Last-modified header missing -- time-stamps turned off.

dosyaları aldığı sitenin bir sorunu.banada bir iki kez denk gelmişti. dosyalardan biri sanırım içinde tor host,IP ve diğer tüm ayrıntılı bilgilerinin olduğu dosyayı çekmeye çalıştığında sunucusundan kaynaklı bir sorun yaşıyor.

bu sonradan kendileri sanırım fark edip düzeltiyorlar.dosyaları çekme konusunda küçük bir kod parçası yazıp denemeler yaptığımda bunla karşılaşmış ,hatta direk site sahibi (aynı zamanda tor project'in geliştiriici / yapımcılarından biriymiş) bulup mailleştim. attığım maile cevap yazdı ve onarmıştı ama sonra yine tekrarlandı,yine onarıldı....

bu kod ile alakalı son iki aydır hiç bir çalışma yapmadım. öylece bıraktım.
nedenine gelince:

kodun bu son halini , tcl programcılarına ve eggdrop geliştiricilerinden samimi olduğum birkaçına gösterdim.
"böyle bir kod yazdım, ama deneme şansım yok,ben daha bir hata/eksik göremiyorum,siz herhangi bir sorun yada hata/kusur görüyormusunuz" diye danıştım/sordum..

kodu gören/inceleyenler arasında eggdrop tcl kod yazarları madalin, Spike ( bogus trivia'nın yapımcısı) speechles ayrıca eggdrop geliştiricilerinden thommey tcl geliştiricisi stu ve dkf bunlara danışıp fikirlerini sordum.benim görmediğim/bilmediğim bir hata/eksik gedik görüyorlar mı diye...

hiçbiri tek bir hata/kusur ,mantık hatası vs göremedi.kod ile alakalı bana şurayı şöyle değiş vs demedi.

yalnız thommey aklımda yer eden şöyle birşey söyledi:
" bir programcı ortalama her 10 satır yazdığı kodda bir hata/bug yapar bu normaldir/ortalama kabul edilebilir hata oranıdır.
ancak programcı yazdığı kodu mutlaka öncelikle kendi denemelidir. mantık yürüterek kağıt üzerinde kod yazılmaz/olmaz.mutlaka yazdığın kodu çalışırken görmelisin" dedi özetle...

işte benimde bu kodla alakalı sıkıntım bu olduğundan ve defalarca silbaştan yazıp çok fazla bu tek bir koda zaman harcayıp ,artık sıkıldığımdan olduğu gibi bıraktım.

yeni bir bahar / heves gelipde yeniden bu kodla ilgili bir motivasyon yakalarsam, localhost'a ircd kurup bir bot sokup kurduğum sunucuya saldırarak deneyip görücem ...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet