Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Ocak 2014, 17:56   #55
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: BNC Kurulumu (Resimli Anlatim)

psybnc bir kere çalıştırılmaya başladığında ,psybnc.conf'ta kayıtlı bnc şifreniz ,şifrelenir/maskelenir.. örnek: 123456 girmişseniz:
USER1.USER.PASS==1p`J1v0E09'Q'e1q0z1`030U`='S'r0d1 p`J1v0E09'Q'e1q0z1`030U`='S'r0d1p`J1v0E09'Q'e1q'f' 01N0v0G0S`y'c
vs gibi şifrelenmiş/maskelenmiş bir görünüm alır. yanlış şifre sorununu çözmek için öncelikle işleyen psybnc'ı kill'leyin/durdurun.
ps x ile işleyen programları listeleyin psybnc işlemi hizasında PID no'su görünür. kill PID-No yada kill -9 PID-no ile force ederek kill'leyin. ps x ile bir kez daha kontrol edip. psybnc/ dizini içinde yine ls / ls -al ile dosyaları listeleyip psybnc.pid dosyası hala varsa rm / rm -rf psybnc.pid ile silin ...

nano / pico psybnc.conf açın, maskelenmiş/şifrelenmiş User.Pass'ı silip kullanmak istediğiniz password girin.
USER1.USER.PASS=012345
ctrl+x y+enter kaydedip çıkın. şimdi işlemi başlatın ./psybnc ..
ps x ile hala çalıştığını görün..

mirc'inizde psybnc.conf üzerinde nick/ident/real-name nasıl belirtilmiş/girilmişse aynen uyumlu olsun.

örnek:

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
PSYBNC.SYSTEM.HOST1=* PSYBNC.SYSTEM.PORT1=12345 USER1.USER.NICK=rumuz USER1.USER.USER=real-name USER1.USER.PASS=0123456 USER1.USER.VHOST=shell.net USER1.USER.LOGIN=identim USER1.SERVERS.SERVER1=irc.amanin.org USER1.SERVERS.PORT1=6667 USER1.CHANNELS.ENTRY0=#turkish USER1.CHANNELS.ENTRY1=#english USER1.CHANNELS.ENTRY2=#birdish

bu örnek .conf'a göre:

mirc'te nick olarak "rumuz"
real-name kısmına "real-name"
ident kısmına "identim" olarak girin.kaydedin....

/server -m shell.net:12345 identim:0123456

yukardaki .conf'a göre bnc'a bağlanmamızı sağlar...

NOT: yada en güzeli ,modası geçmiş,artık antika olmuş ,en son sürümü 2005'te [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] 9 yıl önce çıkmış,artık geliştirilmeyen psybnc'ı bi kenara atıp,

ya ZNC -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] yada shroud bnc (sbnc) -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kurun/kullanın..

hiç değilse günceller ve halen aktif şekilde geliştirilmeye devam eden Irc bouncer yazılımlarıdır...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet