Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Ocak 2014, 01:11   #3
Raymon
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Geveze.tcl yardım.

Saywhat sağolasın oldu. Yalnız ufak bir sıkıntı var. mesela şu şekilde dediğiniz gibi yaptım.

setudef flag konus

bind pubm - "*" konus

proc konus {nick uhost hand chan text} {
if {![channel get $chan konus]} { return;}
if {[string match -nocase "selam*" $text] || [string match -nocase "slm" $text] || [string match -nocase "merhaba" $text] || [string match -nocase "mrb" $text] || [string match -nocase "meraba" $text]} { yaz "selam.txt" $chan $nick }
if {[string match -nocase "off*" $text] || [string match -nocase "ufff*" text]} { yaz "off.txt" $chan $nick }
if {[string match -nocase "by" $text] || [string match -nocase "*bye*" $text] || [string match -nocase "hoşçakalın" $text]} { yaz "bye.txt" $chan $nick }
if {[string match -nocase "hoşçakalın*" $text] || [string match -nocase "hoscakalin*" $text]} { yaz "gonderim.txt" $chan $nick }
if {[string match -nocase "haha*" $text] || [string match -nocase "hehe*" $text]} { yaz "komik.txt" $chan $nick }
}

proc yaz {txt chan nick} {
set dosyalist [split [read -nonewline [open "scripts/bot/$txt" r]] \n]
utimer 1[list putserv "privmsg $chan :[lindex $dosyalist [rand [llength $dosyalist]]]"]
close [open "scripts/bot/$txt" r]
}

Txt dosyalarının içinde $nick diyerek mesaja karşılık vermişim. örneğin; kişi "hoşçakal" dediği zaman "güle güle $nick .." diyerek belirtmişiz. kanalda $nick diye çıkıyor. Daha önce kişinin nickini söylüyordu. Bu konudada yardım ederseniz sevinirim iyi çalışmalar.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet