Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Şubat 2014, 20:02   #2
Entrance
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Şifresini Girenin Op Olamama Sorunu

muhabbete Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Selamlar Aradım forumda ama benzer bir konu bulamadım farklı şeyler sorulmuş.

Unrel 3.2 ve Anope 1.8.8 Kullanıyorum.

Sorun Şu; Servere Baklanıldığında Otomatik X Kanalına giriyor ve şifremizi o kanala girdikten sonra giriyoruz doğal olarak.

Ancak Kullanıcı şifresini girdiğinde Chanserv otomatik op vermiyor. ya bottan !op istemek zorunda yada /hop yaparak part join yapmak zorunda.

Bunun çaresi nedir arkadaşlar? Googleda da arattım ama bir sonuç alamadım.

Aynı zamanda Bir kullanıcıya Aop eklediğim anda da op olabilir yanılmıyorsam bu sistem aktif edildiğinde.

Umarım anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler.

Not: Nickserv Auto op set ayarları açık her kullanıcının nicklerini şifrelediklerinde otomatik olarak autoop seçeneği aktif oluyor. yani autoop ile alakalı değil sanırım bu sorun..

Ek Soru: Bir Kullanıcı nick şifresini girdiğinde şifre kayıt ediliyor. daha sonra nickini değiştirip bir süre sonra tekrar eski nickini aldığında yine şifre soruyor eski yıllarda bu reident sorunu yoktu şuan standart mı yani normal birşeymidir?

Aleyküm selam,

Rastlamış olduğunuz soruna bu konu yardımcı olabilir -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Ek sorunuz için ise, anormâl bir şey yok olması gerektiği gibi, sistem mantık olarak NICK değiştirdiğiniz de tekrardan kayıtlı kullanıcı adına geçiş yaptığınız da soruyor sormamış olsa zaten, sıkıntı olabilir ince düşündüğünüz zaman.. ^^

Ek olarak, bahsi geçen sorunların burayla bir ilgisi olmadığından, konuyu ilgili bölüme alıyorum..

İyi Çalışmalar.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet