Konu: Kod hakinda
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Mart 2014, 05:39   #23
Feragat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Kod hakinda

Öncelikle @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] a paylaşımı için teşekkür ederim. Biraz renk katması açısından bende ilk yaptığım halini biraz düzenledim.
Kodu 1 yılı aşkın süre önce düzenlemiştim. Kodda pek çok gereksiz bölüm (ve ufak tefek mantık hataları) vardı. Yeniden güncelledim ve daha kısa hale getirdim. Kod şuan hemen hemen aynı işlevi yerine getiriyor. Fakat siteyi ve kodu incelerken bir şey daha dikkatimi çekti. Bazı iller arası mesafe sorgusuna yanıt vermiyor. Örnek: !km antalya ankara
Böyle bir durumda, illeri ters şekilde yazdığınızda yanıt alabiliyorsunuz. Örnek: !km ankara antalya

Not: Kod, geliştirilebilir veya daha farklı yollarla da yazılabilir. (Belki daha kısa da yapılabilir veya üstte belirttiğim hata giderilebilir.) Uğraşmak isteyen düzenleyebilir. Lütfen saçma sapan yorumlardan kaçınalım.

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
alias -l hesap sockclose yolbul | sockopen yolbul
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
80 on *:sockopen:yolbul:var %_ sockwrite -n $sockname | %_ GET / $+ %m $+ / HTTP/1.1 | %_ host:
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
on *:sockread:yolbul:var %yolbul | sockread %yolbul | if $regex(%yolbul,/<strong>.+<\/strong><\/font>.*/Sg) { msg %p $replace($regsubex(%yolbul,/\x3C.+\x3E/gUS,), Kaç Km?, Mesafe:, Kaç Saat?, Zaman:) } on *:input:#:{ if $regex($1-,/^[.!]km\s+\S+\s+\S+$/Si) { set %p # | set -e %m $replacecs($lower($2),ı,i,ğ,g,ç,c,ö,o,ü,u,ş,s,Ü,u,Ö,o,Ğ,g,Ç, $& c,I,i,İ,i,Ş,s) $+ _ $+ $replacecs($lower($3),ı,i,ğ,g,ç,c,ö,o,ü,u,ş,s,Ü,u,Ö,o,Ğ,g,Ç,c,I,i,İ,i,Ş,s) | hesap } }

Kullanımı: !km <il> <il> Örnek: !km ankara istanbul

Sonuç:
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
<Feragat> !km ankara istanbul <Feragat> Mesafe: İstanbul ile Ankara arası 454 Km'dir. <Feragat> Zaman: Bu mesafe, 4 saat 39 dakika sürecektir.

i'm here sometimes

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet