Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Mart 2014, 23:38   #5
Red
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: InspIRCd 2.0.X Hakkında?

BehroozWolf Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
InspIRCd C++ ile sıfırdan yazılmış gerçekten çok sağlam bir irc türüdür. Ülkemiz'de yaygın olarak kullanılan unrealIRCd bile 4.x sürümü için inspire taban almiştir. Yani, Unreal4.x sürümleri InspIRCd üzerine yazilmaktadir. InspIRCd Kurulumunu detaylı bir şekilde anlatmanın zamanı gelmiş sanırım. Ayrıca, örnek olarak "irc.icq.com" 'a bakabilirsiniz. 4000+ kişilik bir sunucu.

En kısa sürede anlatımı gerçekleştirip paylaşırım. CONF dosyası sorunuzuda böylece çözmüş oluruz.

Dostum ben de bunun hakkında bir istekte bulunacaktım. Ayrıntılı bir makale yazabilir misin? Zira bilgin bunun için elverişli gibi geliyor bana. Benim değinmeni istediğim konular;

1-)Neden InspIRCd'yi tercih etmeli?
2-)Avantajı nelerdir dezavantajları nelerdir?
3-)Ayrıntılı bir Unreal karşılaştırması yapar mısın? İkisi arasında ki farklar nelerdir birbirlerine avantajları dezavantajları nelerdir?
4-)Yanılmıyorsam Unreal'in stabil son versiyonu 3.2.10.2 ve bunun üzerine InspIRCd'nin son stabil versiyonunun karşılaştırması yukarıda ki maddeler için.
5-)Hangi servisler tam uyumlu çalışır ve tercih edilmelidir?

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] de değinmişti Türkiye'de InspIRCd'nin yeterli ilgiyi görmediğine. Çok aydınlatıcı bir makale yazabileceğine eminim zira ilgin ve bilgin var sanırım InspIRCd'ye.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet