Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Mart 2014, 17:24   #8
BehroozWolf
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: InspIRCd 2.0.X Hakkında?

InspIRCd hakkında detayli bir kurulum dosyası hazirliyacagim. 1.x sürümleri zamanında bir makale yazmiştim ama nerede o bulamıyorum(1.x sürümleri için oto kurulum yapmıştım aynı şekilde 2.x sürümleri içinde makale içerisinde oto kurulumlu bir sistem düşünüyorum). 2.x sürümleri için resimli/conf dosya açıklamalı olarak güzel bir makele hazirlamaya çalışırım. Tabi ki, birisi çıkar benden önce yaparsa/paylaşırsa orasını bilemem. Yusuf'a yer yer katılmakla birlikte inspire için tavsiye edilen 3 adet servis bulunmakta. Bunlar

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
Anope Atheme IRCServices

Sadece ircservices için "artık tavsiye edilmemektedir çünkü geliştirilmesi durdurulmuştur" yazısı yer almaktadır. Forumda anope ile ilgili yeterli bilgi mevcut. [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] linkte ise tarafımdan atheme servislerin kurulumunu anlatmıştım. Tek eksi yani "türkçe" destegi olmaması bir ara çeviri işlemine başlamıştım ama oda yarım yamalak kaldı her işim gibi
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
InspIRCd geleceğin IRCd yazılımdır benim fikrimce, gerek C++ ile geliştiriliyor olması gerek ise sifirdan yazilmiş olması gerekse mödül yapısı ile alışagelmiş ircd türlerinden biraz farklı. SQL desteği var, unrealircd için yazılan bazı paralı mödüller InspIRCd içerisinde "resmi" olarak geliyor. Operlerin kullandigi bütün komutları loglamaktan, sqlauth'a kadar çok geniş bir kesime hitap ediyor. Tabi konfigürasyon biraz karmaşık, ama paniklemeye gerek yok.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet