Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Nisan 2014, 22:35   #1
ŞaH
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Mırc script ve toolbar hakkında bir kaç sorun.

Arkadaşlar scriptte aşağıya toolbar koydum ve smileyler var.İstiyorumki toolbarda smileye tıkladığı zaman editbox alanına o smileyi yazsın ama;

if ($did($dname,1).sel = 2) { editbox -a :
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
} şeklinde yaptığımda :
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
bunu yazıyor fakat editboxta benim daha önce yazdığım metini silip bunu yazıyor ben istiyorumki editboxa Selam nasılsın yazıyım arkasındanda toolbardaki smileye tıkladığımda sonuna :
bunu yazsın hatta işlemi tekrar ettiğim zamanda "selam nasılsın :
:
:
:
:
" bu şekilde arkasına bir boşluk bırakarak tıkladığım kadar yapsın bu işlemi.Mümkünmüdür acaba.

Hatta bunu mode if ($did($dname,1).sel = 2) { msg $active :
} şeklinde denedim bu kezde direk kanala mesaj gönderiyor.

2. Sorun

did -i $dname 1 1 bmpsize 24 24
did -i $dname 1 1 setimage icon large iconlar\x.ico

Toolbarda ikon boyutunu 40 40 olarak değiştirdiğimde ikonun çözünürlüğü bozuluyor bunu nasıl giderebilirim ikonun orjinal boyutu 64 64 olduğu için 40 40 yaptığımda düzgün görünmesi gerekmiyor mu?

3.Sorun

RTEC = real time edidbox changer(gerçek zamanlı editbox değiştiricisi) Bu şekilde bişey var galiba editboxa :
yazdığımda onu direk smiley olarak gösterecek fakat bulamadım bütün linkler ölmüş elinde olan varsa paylaşabilir mi?

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet