Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Nisan 2014, 21:17   #2
Gurkan
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: İRC Neden Popülerliğini Kaybetti ?

TolgaHan06 Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Merhaba, değerli if kullanıcıları ve değerli İf yöneticileri.
Bir furyadır gitmekte bazı irc sahipleri ben ircde şu kadar emek harcadım yada en eski irc kullanıcısyım yada unreal irc kod konusunda hizmetlerim oldu diyor.
Ve çok büyük bir egoyla böbürleniyorlar...
Peki hiç düşündünüzmü bu insanlar irc ye ne hizmeti yapmışlar?
Peki havada uçuşan domain rakamları sizce gerçekmi???
Evet belki sizde bu ve benzeri soruları düşünmüşsünüzdür.
Ben öncelikle bu adamların ircye gönül verdik ve ircyi ayakta tutuyoruz demelerine biraz yorum getirmek istiyorum.
İrc ilk çıktığında ve tanındığında çok popüler olmuştu ama sorarım size kanal kiraya vermek varmıydı?
Emeğin yanındamı bu irc sahipleri? yoksa parayı veren düdüğü çalar mı?
Bir diğeri admin oper hatta
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Net adminlik kiralık
))
Yuh sadece Yuh
Ve bu adamlar röportaj verip yada çeşitli sunucularda böbürlene böbürlene konuşarak biz ircye yön veriyoruz diyorlar.
Hani bir söz var gölge etme başak ishan istemez...
Sen bu kadar batırdın madem işin cılkını çıkardın bari azıcık utan arlanda bu sözü söyleme (ircye yön veriyoruz) deme...
Arkadaşlar burdan bazı gerçekleri dile getirmek istiyorum
Artık koca bir yalanı çürütmenin zamanı geldi
Arkadaşlar Zurna adını ilk alan kişi benim
Ve edkiden net çok tercih etmezdik Zurna.com u kurduk
ben ve pek çok helper arkadaşımın emeğiyle 1997 yılında irc olarak hizmet vermeye başladık.
O zamanlar dalnet ve bir kaç yabancı irc sunucusunun yanında irc.tekinlerelektronik.com sunucusu vardı.
Zarten Türkiyede o zamanlar postaneden geniş bant hat üzerinden hizmet verilirdi

Şimdiki gibi yabancı lokasyonlu makinalar filan kullanılmazdı...
Bzi bu işin çilesini çok çektik ama Tüm Türkiye'ye ircyi sevdirdik.
Zurna.comun ilk ve gerçek sahibi olan benim nikim Herkül'dür.
Millet Zurnayı'da yalanlarıyla çarpıttı ve tarihini şanlı ve bir o kadar kudretli tarihini o ismi Türkiye'ye duyuran geniş bilgili helper kadrosunu malesef unutturdular ve küstürdüler.
Ve ne acıdır ki uzun yıllar ircye her birimiz ara vermek zorunda kaldık.
Döndüğümüzde bir kez daha yıkıldık !!!!
Zurna.net aslı (Zurna.com) kapısını çaldığımızda operlik 100tl kanallar 150tl global 400tl dediler!!!!
Vay beee
İrc ölmez ....
İrc'ye yön veriyoruz...
Bu iş Gönül işi...
Emek veren arkadaşlarımla yola devam diyorlar!!!!
Gönle değil yan cebe 100tl sıkıştır ol admin

Şimdilik diyeceklerim bu kadar siz değerli if ailesine saygılarımı sunarım iyi ve kaliteli olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim..

İlk önce IRC'ye verdiğin emeklerden dolayı seni tebrik ederim fakat sadece bu kadar. Yazına Popülerlikten başlamışsın Zurna.com'u biz kurdukla devam etmişsin. Demek ki popüler olamamaktan yana sıkıntın var. Hiç böyle şeyler ile işin olmasa yıllar sonra gelip "zurna'yı biz kurduk işte biz getirdik türkiyeye IRC'i biz sevdirdik " demezdin. Devam etseydin IRC'ye büyük bir sunucun olsaydı yani zurna.com sende olsaydı admin satmazdın bobürlene bobürlene IRC'ye yön veriyoruz demezdin. İyi forumlar.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet