Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Mayıs 2014, 10:54   #1930
eLaa
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: IRCdaemon/Services Soru - Cevap Bölümü

Elysian Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
HatE nicki ve ben aynı anda Su nicki için /who Su komutunu uyguluyoruz.Bana gelen cevapta Su nickinin en son giriş yaptığı kanal #Night görünürken; HatE nickinde ise Su nickinin en son giriş yaptığı kanal #Help kanalı olarak görülüyor. Su en son #Night kanalına girdiğini söylediğine göre uygulanan who komutu cevabında son giriş yapılan kanal olarak HatE'in #Help; benim ise #Night kanalını görme sebebimiz nedir?

Elysian Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Aynı anda giriş yaptıklarını zaten belirtmiştik ama soruda dikkat ederseniz. Oper olma konusunda ise bu da cevaplar doğrultusunda olabilir; ancak Elysian Su ve HatE den hiçbiri oper veya daha üstü yetkide kişiler değildir. Soru hala geçerlidir.

Soruya dikkat ettim aynı anda giriş yaptıkları değil, aynı anda Su nicki için who komutunu uyguladıkları belirtiliyor.
Ayrıca B seçeneğini alternatif olarak vermiştim

Açıklamaya kanal modeları ve nick modesini eklemeyi unutmuşum görünen o ki...

Düzeltelim;

Who komutunu uygulayan (user konumundaki) kullanıcılar, komutu uyguladıkları nick +p modesinde değil ise, ortak kanalda olmasalar dahi son giriş yapmış olduğu kanalı görmektedirler, tabi bu kanalın +p ve +s modelarında olmaması gerekmektedir.
Eğer ortak olmayan kanallar +s yada +p konumunda ise yada kişinin nicki +p modesinde ise son görünen kanal ortak kanallarından son giriş yapmış olduğu kanal olur.
(Operlar her durumda kişinin en son giriş yaptığı kanalı görmektedir.)

Yaptığımız açıklamaya göre sorunun cevabı;

Su nickinin +p modesında olduğunu düşünürsek;
(kanal modesinin bu durumda işlevi değişmez +s yada +p olmasa dahi ortak kanal değilse who komutunda gizlenicektir)

YADA

#Night kanalının +s yada +p olduğunu düşünürsek;
(nickin modesinin +p olması bir şeyi değiştirmez, ortak kanal değilse who komutunda gizlenecektir.)

Genel değerlendirme şu şekilde olacaktır:

#Night kanalı soruya göre en son giriş yapılan gerçek kanaldır, fakat yukarıda belirtilen neden/nedenlerden ötürü;

#Night kanalında Elysian ve Su nicki bulunmaktadır, yani ortak kanalları arasındadır.Bu nedenle Elysian nickine who sonucunda görünmektedir.

HatE nicki ise #Night kanalında değildir, Su nicki ile ortak kanalı #Help kanalıdır. Ortak kanallardan en son giriş yapılan kanal #Help kanalıdır, ve who sonucunda bu kanal çıkmıştır.
HatE nicki ile ortak kanalları yok ise, Su nicki +p de değil ve #help kanalı +p/+s modlarında değilse, kişinin giriş sırasına göre son giriş kanalı görülebilir.(gizli kanalların dışında)

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet