Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Mayıs 2014, 23:57   #13
Lociz
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Tor ip aralıkları atma Kodu ?

IRC-Dancer Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Çok güzel belirtmiş ve anlatmışsın , lakin karşıdaki adam nedemiş ? Alt alta tek bir raw ile nasıl coğaltırız , bunu ben sen veya bi başkası biliyor ola bilir.Ama o kişi bilmiyorsa , direk bizim bildiğimiz gibi anlatırsak adamın mantığı düz calısır.Genellikle bütün coder'lerin yaptıgıda budur.Direk calısanı ve kısa yolunu vermek.
Karşındaki insan okuma yazmağı yeni öğreniyorken , kalkıp çarpım toplosu sunmak gibi birşey yaptığımızdan coder sayımız ve bilgili insan sayısı az , acılım yok soru sorulsun altına cvb , aynı şekilde , 1'den fazla sonucta verile bilir bu yanıta , ama o hangisini secer , öğretici olana mı yoksa işine yarayanamı , biz tercih sunarız , onlar secer. En son satıra return kullanmadım cunki eminim ki onlarda benim gibi deneyerek kimseye mınnet etmeden , kendilerince yapcaklar ve ne bize nede bı baskasına bu gereksımı duymıcak.Benim mantıgım bu şekilde calısıyor , zamanında hep bana hep bana diğen insanlardan ben sıkıldım.Artık IF'ınde Ve Bu gibi işe meilli insanlarında kolundan tutup yol gostermek lazım , onunu kesip bana muhtac olsunlardan değilim.

|| ile ayirmak emin olun o yaptiginizdan daha kolay. Sadece bana gore kolay degil bu. Eger kisi buraya gelip sorusu varsa ve sormussa yapariz. Nasil oldugunu soyle derse de anlatiriz, sorun degil. Ama mesela su, kisi yapmak isterse zaten gelip sormaz buraya. Yapabilse yapardi, ama bu sekilde kod ogretilmez. Eger ogrenilmek isteniyorsa dokumanlar bulunuyor. Sen bir moderator olarak burada sadece yardim etmekle yukumlusun.

Ayrica bir onceki yazinda demissin ki Alttaki kod gibide ayraçlı veya mainraw şekildede olabilir ve tek raw sisteminden istediğiniz kadar çoğalta bilirsiniz.
Buda Statusdeki Who gostergesini yok eder 1 nick'e 1'den fazla ( çokkez ) Who çekmeyerek lag'dan kurtulmanıza yol gösterir.

Burda diyosun ki ne kadar ifi cogaltirsan statusta gozukmez, whoyu bir kere cekersiniz diyosun.
Yanlis bir ogretim!
Who bir kere snotice eventinde cekilmis ztaten. Whoyu rawda cekmiyoruz.
İfi cogalttikca gorunmemesiyle bi alakasi yok, bi RETURNla alakasi var.
Ayrica rawla lagin da bi alakasi yok. Yine yanlis ogretim...

Burdan anliyoruz ki senin amacin dogrulari ogretmek degil, yanlislari yoneltmek.
Tabi sana gore dogrudur orasini tartisamam. Ama mİRCe gore yanlistir.
Kendi dogrularinla yasamaya devam et, ama unutma ki o gorev gecicidir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet