Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Mayıs 2014, 14:15   #38
Maht
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Unreal Link Kurulumu!

YozGatLı Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Merhaba @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ; ben size şöyle bir cevap vereyim anladıgım kadarı ile , örnek vermiş oldugunuz .conf dosyası içinde geçen XX.XX.XXX.197 ip adresi sizinde belirtmiş oldugunuz ESAS ip adresidir.
Örnek olarak belirlemiş oldugunuz .conf'u not defteri ile açarak CTRL ve H yardımı ile dosyanın içinde geçen XX.XX.XXX.197 ip adresi ile yeni ekliyeceginiz ip adresini yazarak degiştirin. En basit ve kısa yöntemi budur.

me {} den kastınız confun en başında olan ,

me {
name "irc.domain.com";
info "";
numeric 1;
};

Bu kısmı mıdır ?

İnşallah yanlış anlamaya kurban gitmeyiz. Yazdıklarınızdan bunu anladım ve yardımcı olmak istedim.

aynen, o kısım.. lakin XX.XX.XXX.197 ip adresi ek ip,, XX.XX.XXX.195 esas ip adresim ve şu anda .conf dosyamda XX.XX.XXX.197 adresi var.

me {
name "irc.domain.com";
info "";
numeric 1;
};

bu kısımda ip olmadığından nasıl düzenleyeceğimi bilemedim. yardımlarınız için teşekkürler..
Not: WHM üzerinden host açarken irc.domain.com dedicated ip adresi atayıp XX.XX.XXX.197 adresi yapmıştım. acaba bir çakışma söz konusu olabilir mi? (yani hem irc hem hostu aynı ip üzerinden kullanabilir miyiz?)

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet