Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Mayıs 2014, 13:59   #13
Feragat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: ini dosyasındaki başlıklardaki bilgileri alma

Lociz Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
$r ile yapabilirsin.(/help $rand)
$rand(v1,v2) > v1 ile v2 arasında(v1 ve v2 dahil olmak üzere) rastgele bir sayı seçer.
$ini(mirc.ini,deneme,0) bize deneme başlığnın altbaşlık sayısını söyleyecektir. Yani 5.
$rand(1,$ini(mirc.ini,deneme,0)) > 1 ile 5 arasında rastgele bir sayı seçecektir. Bunu okutmak için;
$ini(dosyaadi.ini,başlık,başlıkno) >> başlıkno yerine üstteki $rand komutunu yazacağız.
$ini(mirc.ini,deneme,$r(1,$ini(mirc.ini,deneme,0))

--IRCForumlari.NET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:20 -->-> Daha önceki mesaj 08:20 --

Senin okuma problemin var sanırım.. Aliaslarla kullanmak istiyorum demiş, hadi bu commandı aliaslarla kullandır madem.

1- Burada yardım verirken, sana soracak veya senden izin alacak değilim/değiliz.
2- Kullanıcının yardım istediği ve benim alıntı yaptığım mesajda alias'tan falan bahsetmiyor.
3- Ben kullanıcıya farklı bir yol gösterdim, doğru ve geçerli bir yol ve bu konuda bir hata olmadığı halde, ayrıca seni alakadar eden herhangi bir şey olmadığı halde konunun dışında bir mesaj yazmışsın.
4- Loadbuf konusunu biraz araştırırsan alias veya addon lar da nasıl kullanıldığını güzelce görürsün.

Son olarak Bu komutun Alias'ta kullanımına örnek;
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
alias tp { loadbuf -at $+ $1 test.ini }

Kullanımı: /tp topicismi Örnek: /tp sayilar veya /tp harfler

Not olarak belirttim ve oradaki açıklamamda direk kullanıcıyla muhatap olup, doğru ve anlaşılır bir şekilde farklı bir yol sunduğumu belirttim; Tekrar belirteyim, sadece .ini içinde bulunan topic'lerdeki verileri görmekse bunu da kullanabilirsin

Dikkatli okunursa ki sanmıyorum, orada bu komutun "sadece .ini içinde bulunan topic'lerde ki verileri görmek" görmek diyorum, görmek, göstermek değil. Bu komutu bir bota veya bir mIRC e entegre edip başkaları tarafından kullandırabilirsiniz diye bir yazı göremiyorum ben.

i'm here sometimes

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet