Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Haziran 2014, 00:36   #6
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Bot Özellere Mesaj Atma TCL İstek..

1- bot oper girebiliyor,operserv komutlarına erişim için gereken oper modlarını alabiliyor mu?

bunun için kullanılabilecek :
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
set identkmt "identify" set identserv "nickserv" set identpass "buraya nick şifresi" set opernik "buraya oper nicki" set operpass "buraya oper şifresi" set opermod "buraya alınması istenen oper nick modları" bind evnt - init-server evnt:init_server proc evnt:init_server {type} { putquick "mode $::botnick +iR-ws" putquick "privmsg $::identserv :$::identkmt $::identpass" utimer 3 [list putquick "oper $::opernik $::operpass"] utimer 5 [list putquick "mode $::botnick +$::opermod"] }

böyle bir script olabilir.

2- m yada n flag sahipleri o komutu kullanabilir * şeklinde ayarlamışız istediğiniz script için. botunuz sizi sahip olarak tanıyor mu ? botunuza bağlanın telnet/dcc "partyline" üzerinden .whois handle komutu verin. (handle ) iRC nickiniz değildir.botun .conf'unda set owner ,ayarında girdiğiniz botun-user dosyasında sizi tanımladığı rumuz'dur.(illa iRC nickiyle eşleşecek diye bişey yoktur.)

.whois handle komutu çıktısında örnek :
.whois nrt [00:14:56] #nrt# whois nrt HANDLE PASS NOTES FLAGS LAST nrt yes 0 hjlmnoptx 00:14 (partyline) HOSTS: *!*nrt@nrt-hostum, -telnet!*@* *!*nrt@nrt-ikinci.hostum

şeklinde dönecektir. "FLAGS" flagları* başlığı altında da o "handle" ait eggdrop kullanıcı flagları botunuzun -user dosyasında ekli haliyle gösterilecektir.
bu flaglar o kişinin/kullanıcının bot komutlarına "erişimini" belirler.yukardaki scripti kullanabilmek için komutu veren kişi/lerin n -> bot sahibi yada m-> bot master'i olmaları gereklidir.bot sizi öyle görmüyor/tanımlamıyorsa tepki vermez.
(hostunuz değişmiş/botun kullanıcı dosyasında ekli halinden farklı ise şu an iRC üzerinde bot sizi tanımaz. yeni değişmiş hostunuzuda .+host handle *!ident@*.hostunuz gibi.. komutla bota tanıtmanız gerekebilir.)

3- sunucudaki tüm kullanıcıların özeline mesaj atma komutu operlar için : /describe $*sunucu <mesaj> imiş. ancak eggdrop == mIRC değildir. mirc'iniz üzerinde uyguladığınız her komutu "aynen" eggdrop üzerinden işletilemez. ki bu komuttaki $* ifadesi dahi Tcl açısından "sorunlu" o nedenle kod içinde "escape" etmem kaçırmam* gerekti.

Benim ne oper botum nede sunucum var.olsun diye de bir "fantazim" de yok..o nedenle bu gibi "oper" komutlarını deneyip işlediğini görmem de mümkün değil.
yukardaki sıraladığım durumlarda sorun yoksa kod içindeki : putserv "describe \$*$::server :$::mesaj" satırının bot üzerinde nasıl çalıştığını/yada çalışmadığını deneyin. bota bağlanın .tcl .set komutlarını kullanılabilir duruma getirin şurada anlatmıştım nasıl yapıldığını -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

sonra bota bağlıyken :
.tcl putserv "describe \$*$::server :ben uzayda yetişen bir otum beni inekler bile yemez."

şeklinde gönderin. eğer ki scriptte kullandığımız bu satır Tcl/eggdrop için sorunsuz ise sunucudaki tüm kullanıcıların özeline "ben uzayda yetişen bir otum beni inekler bile yemez." mesajı gidecektir.

4- script komutunu !djalım mesajınız komutu uygularken bota bağlı kalıp herhengi bir mesaj dönüp dönmediğini kontrol edin. örneğin operserv'den yanlış komut vs gibi bir mesaj dönüyor mu yada bir hata çıktısı oluyor mu? aksi halde çalışmıyor/tepki vermiyor vs .. hiçbir şey açıklamıyor...

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet