Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Haziran 2014, 20:32   #1
Sensei
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
PS3 - Dark Souls 2 İncelemesi

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanlarda piyasaya çıkmış olan Demon's Soul / Dark Souls'un son oyunu Dark Souls 2 inlemesi ile karşınızdayız.

Açıkca belirteyim ki, beni en çok zorlayan oyunlardan biri olan Dark Souls'da resmen kafayı yemiştim. Defalarca ölmeme, her öldüğümde ağır söylenmelerime rağmende bir o kadar keyif aldığım bir oyun oldu. Artık bir nebzeden sonra resmende çıldırma noktasına geldim ki, bu oyun yüzünden Dualshock kolumun birinide sinirden kırdım hatta
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Hala Dark Souls'a devam ediyorum tabiki, bayada yol kat ettim. Dark Souls 2 'yi bi kaç gün evvel aldım ve oyunu şöyle bi inceleyelim dedim ki, yaratıcılarınında detaylı birkaç değişiklik yapmış olduğunu görünce sevindim diyebilirim. Tabi bu sevincimde, oyuna başladığımda kursağımda kalıcak
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Gelelim oyun incelemesine diyerek lafı fazla uzatmim ;

Oyuna başlamadan evvel, alışkın olduğumuz fragmanlar başlıyor. Fragmanıda ilk izlediğimde, Dark Souls 2'de baya keyif alacağımı ve sinirleneceğimide hatırlıyorum
Ve en büyük korkumda, zor olan bir oyunun aldığı tepkiler sonrası kolaylaştırılmasıydı ki, tam tersi yapılmış ki şahsımca tam not aldıklarını söyliyebilir. Daha zor bir Dark Souls 2 bizi bekliyor..

Dark Souls'u oynadığımızda, Lordran'ın her karışını detayına kadar bilmemiz, +10 Uchigatana ile attığımız taklalar ve düşürdüğümüz her itemde karakter içinde " arkadaş bunu neyle kullanıcam " dememiz bile ayrı bir beyin fırtınası gerektiriyor ve oyun zevkimizi tavanda yaptırıyorduk. Dark Souls 2 'ye geçtiğimiz anda ise, Lordran'ın rahatlığı hala üstümüzdeyken, başlangıç menüsünden tutun start sound'a kadar Dark Souls havasını soluyor gibi hissediyoruz. Tek değişikliğin logo olduğunu düşünüyoruz ki, tabi oyuna başladığımızda ise, artık kendi evimiz Lordran'da olmadığımızıda anlıyoruz!

Yeni bir diyar ; Drangleic ..

Dark Souls'ta yaşadığımız " bu oyunda ne amacım var? " düşüncesini, yeni diyarımızda yaşayacağımızı garanti ederim. Ve işte çıldıracağımız nokta ise, amaçsızca oyunun başında dolaşırken sadece -yönlendiriliyoruz- .. İsyan ediyorum sayın From Software!

Peki " neden yönlendiriliyoruz? " sorusuna cevabım ise, Dark Souls’da karakterimiz bir Undead ve o da her Undead gibi meşhur “Curse of Undead” durumundan müzdarip. Kaçınılmaz olan ise, karakterimiz benliğini kaybederek her önüne gelenleri asıp kesiyordu. Bizde bunun olmasını istemediğimiz için, üstümüze yapılan laneti kaldırmak için yeni diyarımız, Drangleic’e gidiyoruz. Drangleic’e gitmemizin bir başka sebebi ise, burada her Undead’in aklını başında tutmasını sağlayın ruhların bolca bulunabiliyor oluşu. Drangleic ile Lordran'ı kıyasladığımızda çok çarpıcı farklarda olduğu aşikar diyebilirim.

En başta gözümüze çarpan nokta ise, Dark Souls'ta asıp kestiğimiz iblislerin ve yaratıkların dışında hayata tutunmaya çalışan insan karakterlerde mevcut. Bir diğer fark ise, Dark Souls'ta oyuna başladığımız bir hiç'in içinde buluyorduk kendimizi, amaçsızsa ne yapacağımızı bilemiyorduk ki haliylen buda çok zor oluyordu. Dark Souls 2'de ise daha kolay bir başlangıç yapıyoruz. Tabi ilk senaryomuzdaki gibi, bu hikayemizde de içimizdeki tüm insanı duyguları ve yaşama sevincini oyun anında kaybediyoruz

Ve gelelim diğer değişikliklere..

Oyun içerisinde artık çoğu eşyayı kullanamıyoruz, sınırlı sayıya indirilmiş ki buda çok zorlu bir oyun olacağının işaretidir. Açık söylüyorum ki en içten nefret ettiğim nokta ise, yeni eklenen ve canınızın geç dolmasını sağlayan Lifegem'dir. Yeni diyarımızda ise bolca rastlıyoruz ama, Estus Flask(Can şişesi) içinde yeri yerinden oynatacağımızıda belirteyim. Estus Flasklarınızı çok iyi kullanmanızı öneririm. Neden mi? Can şişemizin limiti artık 8

Bir başka yenilik ise Humanity kavramını Human Effigy isimi ile eşya haline getirilmesi. Human Effigy sayesinde boss savaşlarında yardım alabiliyorken aynı zamanda her ölümden sonra azalan can limitinizi restore etmenizi sağlıyordu. Artık her ölümden sonra sahip olduğumuz total can limiti azalıyor ki, Dark Souls'u çok zor bulanlar için Dark Souls 2 bırakma sebebleri olacaktır..

Sizlere oyun hakkında ön bir tanıtım verdim ki, dediğim gibi oyunu bende yeni açtım. Dark Souls'u bitirmeme sayılı saatler kaldı ki, Dark Souls 2'ye başladığım anda bütün gelişmeleri bu başlık altından sizlere sunacağım..

İyi oyunlar PS/Xbox tutkunları..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet