Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Haziran 2014, 13:05   #9
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Kodlama hakkında sorular [TCL]

yuf ossun bana... markete gitmem lazım diye acele acele yazayım derken ayar kısımlarında "set .." 'leri eklememişim. sadece isimleri girmişim .gittim geldim başka birşey için yeniden sublime editörü açınca gördüm "set .." yazmadığımı ....pfff
yukardakini yok sayın . sildim zaten hesabımdan....

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
# Komuta erişimi olacak kişilerin eggdrop kullanıcı flagları ne olmalı set tpkflags "mnoa" # kodu harekete geçirecek komut ne olmalı set tpkkmt "topik" # komut başına gelecek sembol/işaret/trigger ne olmalı set tpktrig "!" # topic komutu gönderimi için hangi service ile muhatap olunmalı set tpkserv "ChanServ" # hangi kanal üstünde kullanılacaksa botunuza bağlanın : .chanset #kanal +topik setudef flag topik bind pub - $tpktrig$tpkkmt top:topik proc top:topik {nick uhost hand chan text} { if {![channel get $chan topik]} { return } set tpkmsj [join [lrange [split $text] 0 end]] # aşağıdaki if {![isop $nick $chan]} { satırları aktif edilecekse # yani kanal opları kullansın* seçilecekse bu if {![matchattr [nick2hand $nick] $::tpkflags $chan]} { # ile başlayan satırların başına # ekleyerek pasif kılmalısınız. # aksi halde kanalda op olsalar dahi botun kullanıcı listesinde istenen flaglarla # ekli değilselerde çalışmayacaktır. yani ikisi arasında seçim yapmalısınız. # ya kullanıcı flagları ya kanal yetkileri...şu haliyle kullanıcı flaglarına bakar... if {![matchattr [nick2hand $nick] $::tpkflags $chan]} { puthelp "notice $nick :\00312Bu komutu kullanmaya yetkili değilsiniz. \ Komuta erişim için $::tpkflags eggdrop kullanıcı flaglarına sahip olmalısınız.\003" return 0 } # kanal oplarının kullanımına açmak için alttaki satırların başlarındaki # 'ları kaldırın. # oplar dışında halfop ve voicelar içinde kullansın isteniyorsa if {![isop $nick $chan]} { # satırını if {![isop $nick $chan] || ![ishalfop $nick $chan] || ![isvoice $nick $chan]} { # olarak değişmeniz gerekir. #if {![isop $nick $chan]} { # puthelp "notice $nick :\00312Bu komutu kullanmaya yetkili değilsiniz. \ # $chan kanalında en az Op ( @ ) olmalısınız...\003" # return 0 # } if {[llength $tpkmsj] < "1"} { puthelp "notice $nick :\002Kullanım şekli\002 : \00304$::lastbind <kanal topiği>\003" return } if {![botisop $chan]} { puthelp "notice $nick :$chan \00312kanalında yetkim yok...\003" return 0 } putserv "privmsg $::tpkserv :topic $chan $tpkmsj" puthelp "notice $nick :$chan \00312kanalının Topiği\003 $tpkmsj \00312olarak değiştirildi...\003" } putlog "ok..."

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet