Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Haziran 2014, 21:31   #10
No_FeaR
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Belirtilen nickler harici kanala giriş olmasın

Entrance Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Sevgili hocam, kodları açıklamanız harfi harfine doğru fakat oraya bir nick tanımlaması eklemişim o nick haricinde sajoin komutu kullanılmadığı taktirde girişi engellemişim..)

Şu anda test sunucumda bu düzenleme mevcut merak edenler sunucuya gelip, oper pass girip ilgili olan Entrance, kanalına giriş yapmayı deneyebilirler. Giriş yapmaya çalışan oper ve üzeri yetkisi olan kişilere şöyle bir uyarı verecektir.

Test sunucu -> Hobichat.net 1987 portu ile birlikte bağlanabilirsiniz..^^

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
Cannot join channel #Entrance (Admin only)

Netadmin'im ama hâlâ yönetici olmanız gerekmektedir diyor Entrance, nick'i ile giriş yapılmadığı sürece kanala giriş yapılmaz ..)

Hatırladığım kadarıyla senin sunucun X, sunucusuna HUB olarak bağlı idi yani demek istediğim bu düzenleme atıyorum A sunucusunda kurulu ise, A sunucusundan giriş yapmayı denemeliler B, sunucusundan giriş yapmaya çalışırlarsa doğâl olarak girerler.. )

İlave olarak, sajoin komutunu yukarda da belirttim zaten ilgili kişiler haricinde kullanılmayacak şekilde kısıtlayabilirsin. Veya müsait bir zamanda gelip hallederim..

İyi forumlar.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Zaten İzah Etmiş, Anlatımı Dikkatlice Okursanız Anlayacağınızı Umuyorum
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet