Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Haziran 2014, 21:38   #11
Entrance
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Belirtilen nickler harici kanala giriş olmasın

Sunucusuna verdiğim kodları kurup deneyen sadece konu sahibi var anladığım kadarıyla verdiğim o küçücük kod Entrance, rumuzu harici oper'de olsa dahi kanala girmesine izin vermiyor ancak, altını çizerek söylüyorum konuda da belirttim zaten, SAJOIN komutunu herhangi bir oper herhangi bir nick'e veya kendisine istinaden kullanmadığı sürece ilgili kanala giriş olmaz..

Konuya da yorum yapmışken sajoin komutunu belli başlı kişilerin kullanmasına nazaran bir düzenleme yapayım kullanmak isteyenler ister kullanır ister kullanmaz..

1.) -> Unreal3.2*/src/modules/m_sajoin.c

Eklenmesi gereken bölüm..

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
/* m_sajoin() - Lamego - Wed Jul 21 20:04:48 1999 Copied off PTlink IRCd (C) PTlink coders team. Coded for Sadmin by Stskeeps also Modified by NiQuiL (niquil@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...].net) parv[0] - sender parv[1] - nick to make join parv[2] - channel(s) to join */

Altına,

static char *nlist[] = { "NICK", "NICK2", "NICK3", "NICK4", NULL }; static int n_listesi(char *ent) { char **nicklist; for (nicklist=nlist; *nicklist; *nicklist++) { if (strstr(ent, *nicklist)) return 1; } return 0; }

Ekleyin, daha sonra..

if (!IsSAdmin(sptr) && !IsULine(sptr)) { sendto_one(sptr, err_str(ERR_NOPRIVILEGES), me.name, parv[0]); return 0; }

Yukarıda ki bölümü..

if (!n_listesi(sptr->name) && !IsULine(sptr)) { sendto_one(sptr, ":%s NOTICE %s :SAJOIN komutunu sadece özel nickler kullanabilir.", me.name, sptr->name); sendto_one(sptr, err_str(ERR_NOPRIVILEGES), me.name, parv[0]); return 0; }

Bununla değiştirin, make ve rehash komutlarını uygulayın böylece sajoin komutunu sadece belirtilen nickler kullanacak şekilde düzenledik, bu fonksiyonu IsNetAdmin(sptr) tanımlaması ile sadece netadminlere de yaptırabilirdik fakat böylesi daha sağlıklı olur diye düşündüm..

Hoşça paylaşımlar..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet