Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Ağustos 2014, 15:08   #1
Lilith
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Aşkın evlilik hali

Evlilik aşkı öldürür mü ? Bu soru evlenmeyi düşünen herkesin enaz birkez aklından geçmiştir, korkutmuş, ürkütmüştür.Peki sizce devreye evlilik girince aşka ara mı verilir,yoksa duygular dahada mı alevlenir.
Evlilik iki insanın birbirine kayıtsız şartsız bağlanması ve birbirini kayıtsız şartsız kabullenmesidir.Sadakattir, tutkudur, kendi aileni kurmanın ilk adımıdır.Aşkı evlilik değil, kişilerin değişen bakış açısı öldürür aslında, nasıl olsa o artık benim!
En büyük yanılgıdır, o nasılsa artık elimin altında ve benim , ben ne yapsam kabullenir affeder veya ben nasılsa özümde ona aitim.
Bir başka bakış açısıysa acaba evliliğe çok büyük anlamlar yükleyerek büyük beklentilerle mi başlıyoruzda , umduğumuzu bulamayınca gözlerimiz eşimizden başkalarınıda görmeye başlıyor.
Aslında bu sorunun tek bir sonucu vardır, evlilik aşkı öldürür çünkü işin içine sorumluluklar girer, evlenecekseniz, evlilik öncesi yaşadığınız o büyük aşkı hatıra defterinize uzun uzun yazın, son sayfaya o aşk artık bitti yazıp kapatıp, evlendikten sonra yeni bi deftere yeni hayatınızı yazın.
Evlilikteki en büyük amaç aşkı yaşatmaya çalışmak yerine, sevgi ve saygıyı kaybetmemeye çalışmak belkide en doğrusudur.

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet