Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Eylül 2014, 00:42   #6
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: iddaa v2.0

şimdi, belli ki üzerinde baya zaman harcamışsınız. benim gördüğüm kadarıyla iki bin sekiz yüz küsür satırlık kodu hazırlamış etmişiniz... gelgelelim :

bundan sonra diyeceklerimi üstünüze alınmayın,yada yanlış anlamayın. bunlar benden size nacizane "tavsiyedir". niye tavsiye verme gereği görüyorum, çünkü anladığım kadarıyla ,lisans vs siz bundan ücret almayı düşünüyorsunuz. madem ki bunu tercih etmişiniz o halde kodu "doğru" şekilde , "gerçek anlamda şifrelemelisiniz."

bu kullandığınız sözde "şifreleme" , gerçek anlamda bir "şifreleme" değildir .
benim bulunduğum ortamda #tcl kanalındakileri hiç saymıyorum bile , #eggdrop kanalında yuvarlak hesap 120 kişi var, hadi 30-40'ını hiç saymayalım ,acemi,yeni başlamışlardır deyip eleyelim, geriye kalan 80-90'ı bu "sözde şifreyi" iki dakikada açabilir.

bunun "haxor"'lukla vs de ilgisi yok. belli bir seviyede Tcl bilgisi olan herkes bunu kolayca açabilir. o "şifreleme" koduyla ister 5 kez yapın o işlemi ister 25 kez yapın sonuç değişmez...

gerçekte o kullandığınız "şifreleme" kodunu yazan kişi "user" ya 2006 ya 2007 senesinde ,tabiri caizse, dalnet'ten endonezya'lı "lamer" zihniyetindeki birinin egghelp forumunda ısrarla istemesi üzerine yazıp verdiği koddur bu kullandığınız.

ve yaptığı iş aslında "şifreleme" değil ,"obfuscate" yani karartma/üzerini örtme diye çevirebileceğimiz işi yapar o kod.gerçek anlamda bir "şifreleme" değildir. ve dediğim gibi Tcl ile ilgisi,bilgisi olan hemen herkes tarafından kolayca çözülebilir

o nedenle ,ücretli* pazarlamak istediğiniz kodunuzu bununla "koruyamaz/saklayamazsınız".

bknz ->
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
açmak dediğim gibi iki dakikamı dahi almadı.. bu kadar kolay birşey .... (benden yana endişeniz olmasın ben şu yaşıma dek yerli hiçbir sunucuda olmadım ve olmaya da niyetim yok. ayrıca ne kanalım ne sunucum var , o nedenle kullanacak da değilim scripti... nede başkasına veririm o açıdan endişeye mahal yok...)

size tavsiyem madem böyle bir olaya girmişsiniz , şu aşağıda vereceğim linkleri inceleyin. bunlar tcllib içinde yer alan Tcl'de source secure / protection için kullanılan gerçek anlamda "şifreleme" işi yapan paketlerdir. bir kod şifrelemek istediğinizde bunlardan faydalanabilirsiniz.
(o zaman kırılmaz mı ? kırılır kırılmasına ama en azından zaman harcatır ve herkesin becerebileceği birşeyde olmayacaktır.)

aes -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
blowfish -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
yencode -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
des -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
rc4 -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet