Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Eylül 2014, 15:19   #1
Kabir
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Helpserv Komutları

HELPSERV KOMUTLARI VE KONU ANLATIMI

Help Services 'in türkçe karşılığı Yardım servisi olarak bilinmektedir.Birleşmiş hali ise Helpserv'dir.
*
HelpServ IRC ve Hizmetleri hakkında bilgi vermek üzere tasarlanmış bir hizmettir.
*
Helpserv biz kullanıcılara Taban komutlar hakkında nasıl bilgi alınabileceğini gösterir.
*
Helpserv nasıl bir servis ise Nickserv , Chanserv ve Memoserv ' de bir servis'tir.
*
Sadece Servis ismi değiştiği sürece Nick , Kanal ve Not'lar hakkında genel bilgiye sahip oluruz.
*

Örneğin ; /Helpserv Help
*
Komutu uygulandığında bizlere aşşağıda ki tablo'yu gösterir.

Nick kayıt hakkında bilgi için : /Nickserv Help

Kanal kayıt ve kontrol hakkında bilgi için : /Chanserv help

OFF-LİNE kullanıcılara mesaj gönderme hakkında bilgi için : /Memoserv Help

Komutları Kullanılır.Bu komutlar uygulandığında bize yardım istediğimiz servis hakkında bilgi verir.

Uygulamalı içerik : /Chanserv Help

Chanserv help komutu uygulandıktan sonra bize kanal kayıt ve yönetmek için neler gerektiğini , bir kanalın kaydının kaç günde silineceğini ve bize kullanabileceğimiz komutlar hakkında yardım vermektedir.

Uygulamalı içerik : /Nickserv Help

Nickserv Help komutu uygulandığında nick'i kaydetme ve baska kişilerin kullanmasını engelleme imkanı , bir nick'te kaç gün Online olunmaz ise silineceğini ve kullanabileceğimiz komutları gösterir.

Uygulamalı içerik : /Memoserv Help

Memoserv help komutunda ise sunucuda olan veya olmayan kullanıcılara mesaj göndermemizi , ve kullanabileceğimiz komutlar hakkında bilgi almamızı sağlar.

Memo göndermemiz için gereken tek şey Gönderen nick ve/veya kanal'ın Gönderilecek olan nick ve/veya kanalın kayıtlı olması gerekmektedir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet