Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Ekim 2014, 13:16   #3
xwerswoodx
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: /NickServ REGISTERNICK Komutu

Hayır, bu sadece misal atıyorum ki bazen helpte yardımcı olmaya çalıştığımız kişiler nick kayıt edemiyor ve bizde, kendisine daha fazla çaba verip nick değiştirip kaydediyoruz.

Bu tarz durumlarda (ben services adminlere verdim bu yetkiyi) /nickserv registernick nick şifre email yazarak hiç nick değişmeye gerek kalmadan nick kayıt etmek için.

Tabi önceden nick varsa bile kayıt yaptırıyrdum ama, nick bir kere identify edilene kadar release, recover komutları veya ghost komutu çalışmadığı için nickin sunucuda olmaması gerektiğini ayarladım, tabi isteyen değişebilir.

Bu kısmı çıkararak;
Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
} else if (get_user(nick)) { notice_lang(s_NickServ, u, NICK_LINK_IN_USE, nick);

Yani diğer hiç bir komut değişmiyor, sadece nick değişmeden hızlıca nick kayıt etmeye yarıyor komut.

Bir diğer örnek ise atıyorum ki S-Bot, Nomercy veya Soyle botları gibi çok socketli botları kullanacağınız zaman tek tek nick kaydetmek çok zor oluyor. Hele bide süre sınırı var ya nick kayıtlarında her nick arasında 10 dk bekleme falan. İşte o zaman yine bu komut ile bütün nickleri 30-40 sn içerisinde kayıt edebilirsin.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet