Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ekim 2014, 07:56   #10
Adem
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Cumhuriyet Bayramı eğlenceleri iptal

Bu konu için bir sitede yaklaşık iki sayfalık bir yazı yazdım. Sebebi ise, gözüne en geniş at gözlüğünü takmış bazı bilinçsiz Cumhuriyet Bayramımızla alakalı; bazı zatların saçma sapan yorumlarına istinaden, ülkenin kuruluş felsefesi, ruhu, özü olan Cumhuriyet hakkında hiçbir şey bilmediği halde biliyormuş gibi angarya cümleler kurmalar, fikriyatlar sunmak..

Bazı idiotlar, Cumhuriyet Bayramımız'da brezilya'daki gibi karnaval düzenliyormuşuz gibi yorumlar yapmışlar haber sitelerinde; en basitinden "Cumhuriyet Bayramı eğlenceleri iptal olarak başlık atılmış" Eğlence mi, yoksa kutlama mı bunun idrakinde olmak gerekiyor. Eğlenmek nedir? Kutlamak(!) nedir bunu bilmeliyiz ilk olarak, şu iki kelimenin arasındaki farkı bilmeyen değerli, gazeteci bazı abilerimiz!

Benim gözümde, Cumhuriyet Bayramından ötesi yoktur bu ülkede. Bir çok Cumhuriyetini, Vatanını en içten şekilde seven insanlar için de bu böyledir zaten şüphesiz şekilde.

Karaman'ın ermenek ilçesinde bulunan kömür ocağında su kaynağının patlaması sonucu 30 işçinin mahsur kaldıkları maden kazası; üzücü kaza. Allah yardımcıları olsun ailemizden de birileri orada mahsur kalabilirdi.. Ama bu olay Cumhuriyet Bayramının kutlamalarını iptal ettirecek kadar sebep gösterilmemeliydi. Tabii -ki bu benim fikriyatım. Katılmayan insanlar da olabilir.

Umarım 2015 te Cumhuriyet Bayramımızı kutlar, artık bu makûs talihimizi yeneriz inşallah. Kimseye kızdığım, yok içinde bu bayramı hissedip; yaşamakta önemli.. Cümlelerle anlatılmaz bazı duygular, içimizde yaşıyoruz Cumhuriyet Bayramımızı...

Kutluyorum bütün yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını.

Ayrıca; Evine ekmek götüren, alın teri döken, emekçi ermenek kömür ocağı kazasında mahsur kalan vatandaşlarımızın da Cenab-ı Allah yardımcıları olsun, umarım bir an önce sevdiklerine kavuşurlar..

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet