Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Kasım 2014, 04:12   #1
Deep
Guest
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Zuckerberg'in cevaplamaktan kaçtığı beş soru!

Zuckerberg, düzenlenen söyleşide bu 5 soruya cevap veremedi. İşte o 5 soru!

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Geçtiğimiz akşamüstü, Facebook kullanıcıları, internet üzerinden Mark Zuckerberg'i firmanın geleceği hakkında sorgulama imkanı buldular. Gelen 10.000 adet soru arasından seçilen sorulara cevap vermeye çalışan Zuckerberg, örneğin Messenger'ın neden Facebook uygulamasından ayrıldığına dair önemli açıklamalar yaptı. Ama soruların bazılarını cevaplarken zorlandı; çoğunlukla basit soruları cevaplamaya yöneldi.

Kendi hayatının, The Social Network senaryosuna göre nasıl farklılıklar gösterdiği hakkında detaylı bir konuşmaya giren Zuckerberg, farkları tek tek açıkladı: "Gerçek Zuck, Aaron Sorkin ile tanışmadı. Gerçek Zuck, Facebook'u "havalı" yapmak istemiyor. Gerçek Zuck, gündelik giysileri tercih etme alışkanlığının kendisini Steve Jobs ve Barack Obama ile aynı gruba koyduğunu düşünüyor."

Ancak, "Gerçek Zuckerberg'in" cevap vermeyi atladığı pek çok farklı soru bulunmaktaydı ve burada bu soruların en iyi beş tanesini listeleyeceğiz ve üzerinde kendi görüşlerimizi sizlerle paylaşacağız...

"Facebook neden gözetim istekleri ile ilgili hükümet teklifini kabul etti ve Twitter'ın yaptığı gibi daha fazla şeffaflık için hükümeti zorlamadı?" – Lorenzo Franceschi Bicchierai

Bicchierai, bir Mashable habercisi ve kesinlikle bir soruyu nasıl sorması gerektiğini biliyor. Mark Zuckerberg, şu anki gözetim sistemine geçmişte karşı çıkmıştı ve bir blog yazısında ABD hükümetinin internet için bir tehdit olduğunu söylemişti. Ancak Facebook, hükümetim gözetim isteklerine karşı aynı tutumu sergilemedi. Acaba neden?

"Neden mobil uygulamadaki haber akışı 'en yeni' olarak kalamıyor? her zaman başlıca haberlere geri dönüyor. Eğer onu isteseydim onu seçerdim." –Malcolm Russell

Facebook'un bu soruyu mutlaka cevaplaması gerekiyor. Ancak Zuckerberg'den bir cevap gelmedi...

Zuckerberg'i zorlayan 3 soru daha!

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

"Tanıdığım pek çok gazeteci, Facebook'un medya dünyasındaki büyük ağırlığı hakkında endişeli – buradan geçen trafik anlamında. Bir bekçiden ziyade basit bir iletim hattı olarak kalmanızı sağlamak için daha fazla gazeteciyi işe almanız gerektiğini düşünüyor musunuz?" – Lorenzo Franceschi Bicchierai

Mark Zuckerberg, soru ve cevap kısmında Facebook'un bir haber kaynağı olarak çalışmasını istediğini belirtmişti ve şu anda Facebook bu şekilde çalışmakta. Medya, Facebook'ta ne kadar iyi çalıştığına göre yükselebilir veya düşebilir. Facebook ise bizim haberleri nasıl ve ne kadar okuduğumuzu kontrol edebilme yeteneğine sahip ve bu da kamu fikrini değiştirebileceği anlamına geliyor. Zuckerberg'in, bu etkinin nasıl kontrol edileceğine dair bir cevap vermesi gerekiyor.

"Facebook ne zaman sağlam ve kullanışlı bir iç arama motoruna sahip olacak?" – Giambattista Scivoletto
Facebook'un şu anda sahip olduğu arama sistemi oldukça kötü. Facebook üzerinde bir şeyi aramanın ne kadar zor olduğuna inanmak neredeyse mümkün değil. Firmanın bir arama motoru konusunda neden bu kadar başarısız olduğunun sebebini Zuckerberg'den dinlemenin, oldukça ilginç bir tecrübe olacağı kesin.

"En son ne zaman Slingshot'ı kullandınız?" – Ashley "Gizmodo" Feinberg
Firmanın en az popüler uygulamalarından birinin konsepti ve uygulaması hakkında Zuckerberg'in düşüncelerini öğrenmek ilginç olabilir. Zuckerberg'in firmanın başarısız olan uygulamasında yapıldığını düşündüğü hataları ve bu hataların ne şekilde çözülmeye çalışıldığını öğrenmek, firmanın geleceğini belirleyebilecek bazı adımlar hakkında ipucu verebilirler.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet