Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Kasım 2014, 02:35   #59
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: BNC Kurulumu (Resimli Anlatim)

her biri için ayrı kullanıcı oluşturup eklerseniz evet. tek kullanıcı aynı anda olmaz. ancak /jump ile listedeki diğer sunucuya geçilir. aynı anda hepsine birden tek kullanıcı ile bağlanılmaz..

ancak bnc(irc proxy) yazılımı olarak psybnc'ın işi bitti. tarih oldu artık ..-> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] en "yeni" sürümü 2005'te çıkmış..

ZNC -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
yada sBNC/shroudBNC -> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] çok daha fazla "nitelikli/özellikli" .bouncer yazılımı olarak...
en önemliside halihazırda aktif olarak geliştirilmeye devam ediliyor her ikiside...
shroudbnc destek için quakenet #sbnc kanalı resmi yardım kanalı. ana geliştiricisi shroud aynı zamanda quakenet yazılım/geliştirici takımından biri ve ircop orada.-> [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

ZNC için freenode #znc resmi yardım kanalı. .

düzeltme: uzun aradan sonra kontrol ettim ki hatalı bilgi vermişim. ZNC ile tek kullanıcı birden fazla sunucuya aynı anda bağlanabiliyor.. muş... . ->
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Znc ile oluşturulan sayfada login olup (kullanıcı adı ve şifrenizle) "your settings" sayfasında ,

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

"networks" "add" ile yeni ağ ekleyip başka kullanıcı oluşturmadan da birden fazla sunucuya bağlanabilmek mümkün oluyormuş...

muhtamelen shroudbnc'tada vardır bu özellik.

kurup bağlandıktan sonra .bir daha bakmamıştım alıcı gözüyle... yeni sürümü 1.4 ,1.0 ve üzeri sürümleri bu özelliği destekliyormuş.. bendeki bu 1.0 kurduğumda son sürüm buydu ,o zamandan beri login olup bakmamıştım....isabet oldu bu vesileyle bende sürüm yükselteyim madem...

Konu saywhat tarafından (17 Kasım 2014 Saat 05:16 ) değiştirilmiştir.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet