Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Kasım 2014, 13:21   #9
Kablosuz NET
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Böyle Birşey Yapabilirmiyiz

---------------------KONU DIŞI------------------------------------------------------------------
Entrance Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
* İlaveten, konuya cevap olarak atılan yorumlarda ki sistem basit bir olay, yapılma ihtimali %100 bundan ücret talep etmek, olmamış tabi herkesin düşüncesi farklı saygı duymak gerekir..)

İyi forumlar..

Burda bana bir mesaj geldiği için cevap vermek zorunda hissettim kendimi
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Ben IF'e 2004 yılında üye oldum. IRC sunucularının peynir ekmek gibi satıldığı günde 3-5 serverın açılıp kapandığı dönemde dahil olmak üzere forumdaydım. Bu forumda birbirinden değerleri ustatlar var bunlardan biriside olmaya adaylardan birisiniz. Yazdığınız postları gördüğümde okumayı seviyorum. Sorun şurda bu forumda önceden birbirinden değerli konular ve fikirler paylaşılır. Biz yeni başlayanlar bu kodlardan fikirlerden yola çıkarak kendi sunucumuzda gerek bozarak gerekse öğrenerek yapardık. Bilmediğimiz noktada forumdan yazardık bizleri ya sabit konulara yönlendirirler veya yapılması için komutları buradan paylaşırlardır. Ben bu forumda uzun yıllardır kimsenin kimseye istisnalar dışında SSH üzerinden yardım ettiğini görmedim. Burası bir forum bu konuda hepimiz hemfikiriz ancak kimse kimsenin önüne balık koymak zorunda değil. İsteyen tabiki yapabilir buna itirazımız yok. Son 2 yıldır açılan konuları genellikle okuyorum ve bazı konularda konu açan arkadaşımız benim sunucuma bunu yapacak varmı şeklinde hitap kullanıyor. Hepimizin vakti değerli ben 32 yaşında insanım tabiki istisnalar olacaktır ama kimsenin ssh paneline girip forumda yüzlerce defa anlatılmış eggdrop kurulumunu veya hub kurulumunu yapmak zorunda değilim. Hatırlayın 3-5 sene önce hangimiz Diabloya veya Skya ssh verdik kendi sunucumuzda kod derlemesi yaptırdık ? Onlar hep burdan yazdılar bizler kendi sunucularımızda denemedik mi ? Yani kısacası forumun amaçlarından birisi Balık tutmayı öğretmektir. Ben bu IF'e üye olduğumda 2004 yılında serverdan düşen eggdrop botunu saatlerce hostcuyu bekletip açtıran birisiydim. Şimdi evde 2. bilgisayarımda Centos kurup kurcalıyorsam ve Unix sistemlere olan merakım artmışsa bu IF sayesindedir. Forumun gerektirdiği şekilde elimden geldiği kadar post ile fikir yürütürüm yol gösteririm. SSH üzerinden adamın serverına girip iş yapmak malesef vakit ayırabileceğim bir durum değil.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet