Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Kasım 2014, 16:08   #3
BehroozWolf
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Shellshock 'BASH' Açığı, Linux, OS X

Silencer Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
dogrusu bir süredir bazi sebeplerden dolayi "korumasiz/xp
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
" kullanicisiyim, ubuntu*(lx) ara verdim. bu sorun aslina bakarsan, mac os x yani apple kullanicilarini ilgilendiren temel bir sorundur. yinede berrak bir ruh haline sahip olmak istiyorsa linux kullanicilari, sen madem konuyu acmissin, bende nasil onlemler alinir onu izzah etmeye calisayim.
egerki herhangi bir ozgur cekirdek kullanicisi isek,

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
apt-get update

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
yum update bash

gibi guncellemeler, berrak bir kafaya sahip olmamiza yarayacaktir.

apple kullanicilari ise [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] bu saldirilar icin guncellenmis olan paketi down edebilirler. .

NOT: bu acik yeni olan bir sey degildir. yeni gibi lanse etmek pek dogru degil, yanlis bilgi olur. son 3 aydir, korsanlar(
) tarafindan bir hayli üstüne gelindigi icin google/internet ortamlarinda hit olmustur. temeli yaklasik bir 15 veya 20 seneye dayalidir.

iyi calismalar. .

Seni özüne dönmeye davet ediyorum silencer, kurtul hemen xp den

Bazı geliştiricler(debian, ubuntu) bu açığı yamalarla ve güncellemeler ile kapattıklarını bir çok kez dile getirdi evet ama henüz net bir şekilde kapattıklarına dair bir bilgi yok. Yani sonuc olarak, 20 yıldan daha uzun bir süredir olabilir ama bu açık patlak vereli 3 ay oldu ve bende konuyu ona dayanarak dile getirdim en azından birilerinin bilgisi olsun. Olayı sadece apple ile sınırlamak pek doğru degil ama yüksek oranda her iki işletim sistemi içinde tehlike arz ediyor şahsi fikrimce

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları sohbet odaları Benimmekan Mobil Sohbet