Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ocak 2015, 11:33   #1
Swat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Helper Röportaj : Freedom

<Swat> Öncelikle röportaj teklifimi kırmayıp kabul ettiğin için IRCForumlari.NET ve kendi adima teşekkür ederim.
<Fd> Rica ederim, bu teklifle bana geldiğiniz icin ben teşekkür ederim.
<Swat> Nasılsın ?
<Fd> Sükür iyiyim, sen nasilsin?
<Swat> Hamdolsun bende iyiyim teşekkür ederim
<Swat> öncelikle herkez gibi benimde merak ettim konu kimdir bu freedom kimdir nedir ne iş yapar ?
<Fd> Freedom diye bilinen helperin adi soyadi, Dilaver kaya'dir.
<Fd> Ikamet etti yer, Aydin/söke'dir.
<Fd> Meşgul oldugu iş, insaat işleriyle ugrasiyorum. Arama motorlarinda " Ekstra yapi tasarim" yazildiginda daha net bir cevap cikarç
<Fd> Uzatip meşgul etmek istemiyorum kimseyi.
<Swat> estf
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

<Fd>
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

<Swat> peki kendinden biraz bahsedermisin neler yaparsın nasıl bir karakterin var sinirlimisindir sakinmisindir yoksa uyusuk belkide hiper aktifsinizdir

<Fd> Ya ben çalişma aşigi bir insanim.
<Fd> Sürekli çalişim, daima iyiye konsantre oldugum icin ufak pürüzlerde bile sinirlenen bir insanim.
<Fd> Karakterim yapim bir serttir. Benimle dost olmak pek kolay bir şey değil. Ama dostum olanda ezele kadar dostum kalir.
<Swat> hemen hemen uyusuyor karakterlerimiz

<Swat> peki üstadım bu güzel bi desem lanet mi desem irc ile tanışmanız nasıl oldu
<Fd> Şu meşhur soru
<Fd> Bende bunu röpotajlarimda sordum genelde ayni cevaplar verildi.
<Fd> Bende onlardan birini vericem şimdi

<Swat>
)
<Fd> Benim bu irc(mirc) denilen zikkimla tanişmam int cafe'de counter oynarken bi boşlukta tesadüfen mirc'i kurcalamamla oldu.
<Fd> Bir defa girdim, 6-7 yil sonra zorla ciktim

<Swat> hahha
) genelde hepimizin hazin kaderi ve sonu

<Fd> Biliyormusun ben hiç birabileceğime inanmiyordum.
<Fd> Yani kafamda öyle şeyler geciyordu ki
<Fd> Help departmanlariyla taniştiktan sonra.
<Fd> Sürekli bi help üzerinde yenilikler.
<Fd> Komut ezberlemeler, kisaltmalar, sorulan sorulara cevap vermeye çalişmalar.
<Swat> help irc den beterdir
beterr
<Fd> Aslinda meşgale olarak cok güzel bir şey.
<Fd> Eğer ayar varsa tabii.
<Swat> tabikide. hocam
<Swat> peki üstadım irc hayatında ne gibi katkılarda yada eksikliklerde bulundu ? yani şöyle sorayım + ları ve - leri nelerdi ?
<Fd> Ya benim hayatimda -'leri zaman israfi.
<Fd> Hakikaten cok zaman kaybetmişim aciyorum geriye baktiğimda.
<Fd> Ama + olarak aklima gelen tek şey,
<Fd> Hiyerarşi sistemi.
<Fd> Bu olay iş yerimdede uyguluyorum. Acik ve netim ben, ben bu olayi burda ögrendim ve kavradim.
<Fd> Hayatin her dalinda işleyiş olarak bana + olarak geri dönüyor bu.
<Fd> Bunun dişinda bir şey yok yani.
<Swat> anladım üstadım peki help ile tanışmanız nasıl oldu ?
<Fd> Help'le nasil taniştim onuda şöyle izah edeyim ben.
<Fd> Benim karakterim sanirim bu
<Fd> Ben asla bulunduğum hiç bir ortamda vasifsiz, siradan, rutin çalişan biri değilim.
<Fd> Her zaman "en iyisi" diye ilerlerim.
<Fd> Ilk girdigim zamanlarda helper'lar hep havali,bir sey soruldugunda zor cevap alinan. Kiymet bilinen insanlardi.
<Fd> Oper,admin alinacagi zaman bunlardan secilir,
<Fd> Kanal'llara op, cart curt olacagi zaman bunlar tercih edilirdi.
<Fd> Bende gireyim olayim dedim.
<Fd> Biraz zahmetli bir iş olduğunu fark etsemde denedim.
<Fd> Neticesinde helper'likle tanişmiş oldum

<Swat>
))
<Swat> helperlik zor bir zaanat

<Swat> peki hocam unutamadığın bir anı varmı ?
<Fd> Ya unutamadiğim ani yok
<Fd> Ama
<Fd> Son birakmadan önce mirctrorg'da kurduğum kadro benim icin hep özel kalacak.
<Swat> anladım hocam
peki üstadım help bitiyor irc mahvoluyor gibi konular dönüp dolaşıyor peki bu konu hakkında sizin görüşünüz nedir ?
<Fd> Yani, Fromhell, Nammed, AmiR, ArsimEd, eLaa, Kursad, KafKef, Nod
<Fd> Aynen, bitti bitiyor.
<Fd> Bu kaçinilmaz yani yapilabilecek bir şeyde olduğuna ben pek inanmiyorum.
<Swat> hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim o zaman
<Fd> Hayirlisi insallah.
<Swat> hocam son olarak helper arkadaşlara ne gibi önerileriniz var ?
<Fd> Onlara önerim, abartmasinlar
<Fd> Çünkü geri dönüşümü yok.
<Fd> Web işlerine yönelsinler diyorum

<Swat> anladım hocam tekrardan cok tama cok teşekkür ederim. bizi kırmadığınız için.
<Swat> hayırlı akşamlar dilerim
<Fd> Rica ederim, ben teşekkür ederim.
<Fd> Hayirli aksamlar.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet