Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ocak 2015, 22:16   #3
Adem
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Hz. Muhammed'e hakaret karikatürlerini yeniden yayınladılar

Öncelikle yazmış olduğum yorum şahsımın öznel değil, nesnel bir fikriyatıdır. Din bir insanın hayatının temel inanışlarından birisidir, tıpkı anne ve baba'lar gibi..

Paris olayından ötürü İslam dinine mensup insanlara verilmek istenen zararın farkında mısınız? Yorumlarda ki, leş kokusunu alıyor musunuz? Bu nasıl bir aymazlıktır, kendini bilmezliktir, rehavettir bilemedim..

İnsanlar olaylara mantık çerçevesinde bakmak yerine ve arkasından çıkan olayın ayrıntıları üzerinden mantıklı düşünmek yerine; İçerisinde bastırmış olduğu o inançsız hallerinin dışa vurumunu yapmak için İslami konuların açılmasını kendisine resmen fırsat biliyor. Özellikle haber siteleri ve forumlar içerisinde kendi dinini kötüleyen söz de TÜRK vatandaşlarına(ateist) demem o ki madem İslam dinini sevmiyorsun Allah'a inanmıyorsun her fırsatta kötülemek için bahane arıyorsun, dinde dayatma yok bırak git nerede yaşarsan yaşa, Amazon Ormanların da orangutanlarla mı yaşarsın Tripura da mı yaşarsın bilemem ama kendini ait hissetiğin/iz yer de yaşarsınız en azından..
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Pariste yapılan katliamdan ötürü on iki canın yok olması olayı; kesinlikle tasvip edilemez bir durum. Kimse yazdıkları, çizdikleri yüzünden ölümü hak etmez. Herkes Cenab-ı Allah'ın yaratmış olduğu bir kul. O verir canı, o alır... Ve bu yaşanan canavarca işlenen, on iki canın yok olmasına sebep olan olayı fırsat bilen bazı İslam düşmanı hasta zihinler; her şeyden önce dinin özündeki güzelliğin farkında olmadan inançsız yaşayarak, başka insanların inançlarını sorgulamaya kalkmak, yaftalar atmak, kötü gösterme güdüleri ne kadar da İslam düşmanı insanların hazımsızlığını belirtiyor.. Zannediyorum ki bu durumda platonculuğa, pitagorasçılığa özeniyorlar.. Şuna inanıyorum ki, insanların en büyük silahı şu hayatta fikirleridir, kalemi ise; mermisidir.. Tabii -ki bunu kullanırken sabit fikirlilikten ve dünyanın zevklerinden insanın kendisini arındırması gerekiyor...

Her toplumun kendisine göre din ve vicdan özgürlüğü vardır. Bu konuya benzer bir konu altında da belirtmiştim; İslamofobiyi körüklemek üzerine organize etmek adına bu tür tezahürler doğuyor. Nedir efendim bu; konu da belirtildiği üzere; "Hz. Muhammed'e hakaret karikatürlerini yeniden yayınladılar" Ve bazı İslam düşmanları tarafından komplo teorileri uygulanmak isteniyor. Kusura bakmayın ama İslamiyet bu kadar manipüle edilecek açık bir din değil. Video da gördüğüm kadarıyla yerde yatan bir polis vardı ve kendisini öldürmemesi için elini kaldırıyor.. Tereddüt etmeden vuruyor o canavar ruhlu insan.. Güzel dinimize mensup insanlar bu kadar vicdansız ve zalim olamaz.. Zaten iki tanesi Fransa vatandaşı.

Ayrıca; forum içerisinde açılan bu tür konulara istinaden bir ekleme yapmak istiyorum. İnsanların inanışlarına değerlerine hakaret etmek(üstü kapalı şekilde) ifade özgürlüğünün dışında kalıyor. İfade özgürlüğünü kullanmanın da bir adabı vardır. Buna konuların altında insanların inançlarını sorgulamaya kalkan, neye inanmış olduğu belli olmayan deistler ve kendisini tanrıça sananlar da dahil. Rasyonel düşünürler ya hani, ama bilmezler ki, hiç bir şey yokken dünyanın, evrenin, herhangi bir objenin ya da varlığın oluşumu mümkün mü? hayır. Ne diyoruz, "mantık mantık mantık, mankıt değil.." İfadenin özgürlüğünü biliyorsun haddini, adabını da bileceksin. Madem olaya farklı kavramlarla kılıf uydurup içinde bastırlmış inançsızlığını İslam konular altında dışa vurumlarını yaparak ifade etme özgürlüğün var..

O zaman naif şekilde anlaşılır ve saygılı bir şekilde ifade edeceksin. İnanmadığın şeylere yafta atmak, ben kendimce inançsızlığımla bir tarzım naralarıyla kendisini farklı gösterme çabası güden insanlar zaten bu güzel dinimiz Müslümanlığı hak etmezler, ama gelgelelim dinimiz o kadar güzel bir din ki, merhametten yana en kötüsü bile olsa diliyor ve işliyor.. Kör gözler, dünyanın zevk veren günahlarından kendisini arındırmadıkça zaten isteseler de göremezler, maalesef ki, zevkleri dinlerden önce gelen insanlar var..

Aleni şekilde "Allahhhh yokkkkk, İslammmm kötüüüü" serzenişleri eksik sadece.Tabii ufku geniş bir insanın hazımsızlığıyla önde çıkanları görmemesi imkânsız. Kuran-ı Kerim de "islam’a hakaret edenleri katledin", "islam'la alay edenleri doğrayın" mı diyor ? Hayır.. Dogmatik ve kronikleşmiş bir inanış olarak eğer kafalarında düşünenler varsa bile, en azından saygı denen olguyu benimseyip ona göre ifade edecekler düşüncelerini ki, insanlardan saygı görsün. Sivil yaşantısında iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlar, sanal alemde dini inançlara yaftalarla, kötümserliklerle farklı gözükme çabasında. Peh... Yazık..

Kimsenin benimle hemfikir olmasını istemem tabii -ki ama en azından SAYGI denen olguyu bilmesini isterim. Kimsenin bir başka insanın inançlarına bu tür konular üzerinden yaftalaması ve Din konusunda hiçbir bağlantıları olmamasına rağmen Ateist ve/veya o tanrıça olma halleriyle farklılık yaratmaya çalışmaları çok mide bulandırıcı.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet